BIP - Starostwa Powiatowego w Łomży

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacja z konferencji

Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Łomży

W dniu 22.04.2016r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży odbyła się konferencja dla dyrektorów i nauczycieli ze szkół powiatu łomżyńskiego na temat: „Fonoholizm – objawy, mechanizm uzależnienia, profilaktyka”. W konferencji wzięło udział 37 osób.

J. Dardzińska– Mądry omówiła zjawisko fonoholizmu jako przykład uzależnienia behawioralnego, którego skala rośnie w populacji polskich dzieci i młodzieży, co potwierdzają badania przeprowadzone w 2011r. przez TNS OBOP w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Uwaga! Fonoholizm” i aktualnie badania prowadzone przez Uniwersytet Gdański. Przedstawiła skutki uzależnienia od telefonu komórkowego, smartfona dla zdrowia psychicznego i fizycznego człowieka.

M. Czarnecka przedstawiła zgromadzonym sprawozdanie ze zrealizowanych przez poradnię form pomocy psychologiczno – pedagogicznej na terenie szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2014/2015 i w pierwszym semestrze roku 2016 r.

B. Sokołowska Piwowarska omówiła wyniki ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w Poradni, w dniach 11-15.12.2015r. przez wizytatorów KO w Białymstoku.

Na konferencji zaproponowano też nauczycielom udział w warsztatach, w sieci pedagogów organizowanych przez Poradnię i CEN w Białymstoku 17.05.2016r.

Uczestnicy konferencji wypełnili również ankiety ewaluacyjne badające znajomość Koncepcji Pracy Poradni i form pomocy psychologiczno – pedagogicznej proponowanych przez poradnię w jej ofercie.

Konferencję uatrakcyjniła wystawa prac plastycznych uczniów ZSCKR w Marianowie. Wystawę przygotowała we współpracy z poradnią pedagog ZSCKR w Marianowie - Pani Ewa Wojtczak.

Data powstania: piątek, 29 kwi 2016 13:53
Data opublikowania: piątek, 29 kwi 2016 14:11
Opublikował(a): Natalia Chudy
Zaakceptował(a): Natalia Chudy
Artykuł był czytany: 17304 razy