BIP - Starostwa Powiatowego w Łomży

Biuletyn Informacji Publicznej

Konferencja

"Dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego w szkole."

25 kwietnia 2017 roku odbyła się konferencja dla dyrektorów i pedagogów szkół i placówek objętych działaniem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Łomży na temat: "Dzieci z zaburzeniami przetwarzania  sensorycznego w szkole".  Uczestniczyło w niej 29 osób.


Pani Joanna Wojtkielewicz, przedstawicielka  kampanii społecznej ICCS Suchy Poranek, przedstawiła możliwości  pomocy dzieciom z problemami moczenia nocnego i ich rodzicom. Udostępniła materiały umożliwiające lepszą diagnozę i rozumienie omawianego problemu.


Pedagog Krystyna Orzechowska - Gryguc  zapoznała uczestników z objawami zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci w wieku szkolnym, które mogą mieć istotny wpływ na  funkcjonowanie uczniów. Na życzenie  uczestników konferencji materiały, dotyczące omawianego problemu, zostały dołączone w załączniku do informacji.


Pani Joanna Dardzińska - Mądry  dyrektor Poradni zapoznała dyrektorów i pedagogów ze zrealizowanymi formami wsparcia psychologiczno - pedagogicznego udzielonymi przez Poradnię na terenie szkół w I  semestrze roku szkolnego 2016/2017 i roku szkolnym  2015/2016. Przedstawiła też propozycje nowych form pomocy, zamieszczonych w ofercie  na przyszły rok szkolny. Dyrektorzy odebrali formularze "Badania zapotrzebowania szkół na różne formy pomocy psychologiczno - pedagogicznej realizowane przez pordnię w roku  szkolnym 2017/2018".

Pliki do pobrania:
Data powstania: czwartek, 4 maj 2017 13:42
Data opublikowania: czwartek, 4 maj 2017 14:19
Opublikował(a): Natalia Chudy
Zaakceptował(a): Natalia Chudy
Artykuł był czytany: 17288 razy