Uroczystości miały charakter dwudniowy. W sobotni wieczór (11.09.2021 r. o godz. 19.00) rozpoczęły się spektaklem historycznym "Ostatni schron Góry Strękowej", w reżyserii Sławomira Konarzewskiego - nauczyciela historii w Lubiejewie koło Ostrowi Mazowieckiej, w wykonaniu mieszkańców Wizny (http://powiatlomzynski.pl/index.php?wiad=3713).
W niedzielę (12.09.2021 r.) uczestnicy obchodów wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Piotra Mazurka w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Wiźnie, po której przemaszerowali pod pomnik Samodzielnej Grupy Operacyjnej Narew. Tam odśpiewano hymn państwowy, odczytano Apel Poległych, wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono kwiaty.
Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski odczytał list Premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do zebranych, w którym Prezes Rady Ministrów przypomina o randze stoczonych walk, zaliczonych do miana "Polskich Termopil". Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś odniósł się do nierozerwalnej triady tworzonej przez słowa "Bóg, Honor, Ojczyna".
Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska odwołując się do historii Wizny, która przez 470 lat była miastem, by później tę rangę utracić, wskazując na fakty z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego - internowanie w Komańczy oraz z życia kpt. Władysława Raginisa, który wytrwał do końca broniąc Ojczyzny, podkreśliła, że obydwaj kierowali się tymi samymi wartościami - prawdą i dobrem, co sprawiło, że ich czyny wiele lat po ich śmierci stanowią wzór, gromadzą ludzi, czego dowodem jest ta właśnie uroczystość.
Wicestarosta Maria Dziekońska i Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu Łomżyńskiego Mirosław Szymanowski złożyli kwiaty i oddali hołd wszystkim poległym w kampanii wrześniowej 1939 roku,
Wójt Gminy Wizna Mariusz Soliwoda wyraził słowa wielkiej serdecznej wdzięczności swoim mieszkańcom, za to czego dokonali.
W obchodach udział wzięli również m.in.: Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku dr hab. Krzysztof Sychowicz, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski, przedstawiciele służb mundurowych i wojska, harcerze, uczniowie a także mieszkańcy gminy.
Obchody uświetniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa oraz lokalnego stuletniego artysty, laureata Nagrody Starosty Łomżyńskiego Tadeusza Grabowskiego.
Cześć i Chwała Bohaterom!