Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
11°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Wizyta studyjna przedstawicieli włoskich spółdzielni socjalnych

DATA PUBLIKACJI: 2013-10-18 08:35 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W ramach projektu pt. „Spółdzielnia socjalna – szansą na lepsze jutro” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z umową UDA-POKL.07.02.02.-20-058/11, w dniach 10 – 12 października 2013 roku w Powiecie Łomżyńskim odbyła się wizyta studyjna włoskich przedstawicieli z Werony.
Zdjęcie

15
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Partnera ponadnarodowego projektu Spółdzielnię Socjalną AZALEA reprezentowali Giuseppe Turrini i Paola Vairani natomiast Uniwersytet w Weronie reprezentowała prof. Emanuela Gamberoni wykładowca geografii społecznej na wydziale nauk społecznych. Wizyta włoskich przedstawicieli miała na celu promocję i adaptację  DOBRYCH PRAKTYCH SPÓŁDZIELCZOŚCI SOCJALNEJ.

Ramowy program wizyty zakładał spotkania, dyskusje, wymianę doświadczeń oraz wizyty w różnego typu pomiotach ekonomii społecznej. Delegacja z Włoch już pierwszego dnia uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami podlaskich Instytucji Otoczenia Ekonomii Społecznej (IOES), Samorządami lokalnymi (JST), Ośrodkami Pomocy Społecznej (OPS) i organizacjami pozarządowymi (NGO) w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Natomiast kolejnego dnia odbyły się spotkania w spółdzielniach socjalnych ALEXIS, DELTA i ARLEKIN działających na terenie objętym projektem. Spotkania miały na celu rozpowszechnianie idei przedsiębiorczości społecznej wśród przedstawicieli JST, NGO i mieszkańców subregionu łomżyńskiego oraz budowanie współpracy i ekspozycje dobrych praktyk.

W celu wzmocnienia idei przedsiębiorczości społecznej i prezentacji dobrych praktyk w szerszym gronie w dniu 11 października 2013r. w Auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży odbyła się Konferencja międzynarodowa dotycząca  realizowanej współpracy ponadnarodowejprojektu „Spółdzielnia socjalna – szansą na lepsze jutro” pomiędzy STAROSTWEM POWIATOWYM w Łomży a Spółdzielnią Socjalną AZALEA z Werony. Przedstawiciele przedsiębiorstw włoskich przybliżyli zasady i formy współpracy samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych, a także możliwości zatrudnienia i finansowania działalności gospodarczej opartej na kapitale ludzkim na podstawie własnych doświadczeń.

            Konferencja nie była ostatnim etapem współpracy ponadnarodowej. W wyniku współpracy polsko – włoskiej, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży wraz Uniwersytetem w Veronie postanowiły kontynuować współpracę w zakresie ekonomii społecznej na polu akademickim.  Kontynuacja na poziomie edukacyjnym pozwoli nie tylko na wymianę doświadczeń ale również i budowę nowego pokolenia ludzi w oparciu o świadomość przedsiębiorczości opartej na kapitale ludzkim.

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Stanowisko Zarządu Powiatu Łomżyńskiego w sprawie przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 1900B w miejscowości Czarnocin, gmina Piątnica

gru 05, 2023
Czytaj więcej

Gala wręczenia Nagród i Stypendiów Starosty Łomżyńskiego

gru 08, 2023
Czytaj więcej

Łomżyńskie obchody Święta Niepodległości

lis 11, 2023
Czytaj więcej