Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład
Pogoda dziś:
8°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię

DATA PUBLIKACJI: 2024-02-19 12:59 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Członek Zarządu Agnieszka Zduńczyk wzięli udział w przekazaniu placu budowy na przebudowę drogi powiatowej
19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia

19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia

12
19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski 19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: Członek Zarządu Agnieszka Zduńczyk przemawia do uczestników wydarzenia 19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu od lewej: uczestniczka wydarzenia, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży Wojciech Borzuchowski, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski 19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: obecny stan drogi powiatowej nr 1911B w Drogoszewie 19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży Wojciech Borzuchowski przemawia do uczestników wydarzenia 19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: przedstawiciel firmy GEOBUD kierownik budowy Damian Wiśniewski przemawia do uczestników wydarzenia 19.02.2024 r. Droga powiatowa w Drogoszewie w gm. Miastkowo będzie miała nową nawierzchnię; na zdjęciu: podpisanie umowy przez Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży Wojciecha Borzuchowskiego i firmy GEOBUD  kierownik budowy Damian Wiśniewski

19 lutego br. (poniedziałek) w miejscowości Drogoszewo oficjalnie rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 1911B w miejscowości Drogoszewo. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. Wartość inwestycji wynosi 1 360 380 zł., z czego 95 % stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, pozostałe 5 % sfinansuje Powiat Łomżyński i Gmina Miastkowo.

Inwestycję zrealizuje firma GEOBRUK Tomasz Smolarczyk z Warszawy.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski w swojej wypowiedzi podkreślał, że Powiat będzie realizował kilka inwestycji na terenie Gminy, mówił „Jest to jedna z kilku inwestycji, które będą za chwilę rozpoczynane na terenie gminy Miastkowo na drogach powiatowych. Ta inwestycja to jest odcinek niewielki około 600 metrów ale to jest tak naprawdę wjazd z drogi wojewódzkiej. Tak jak tutaj widzimy ta droga jest w stanie bardzo złym, wręcz opłakanym (…) Kolejna inwestycja, która będzie realizowana na którą mamy podpisaną umowę jest droga do miejscowości Zaruzie na odcinku około 1000 metrów za około 2 miliony złotych również finansowane z Polskiego Ładu. Nie są to może spektakularne z dużym zakresem inwestycje niemniej bardzo istotne, to co mówimy, wszyscy oczekują na coraz lepsze drogi to wypełniamy krok po kroku systematycznie na ile jest to możliwe w szczególności finansowo staramy się poprawiać komfort życia mieszkańców”.

Członek Zarządu Agnieszka Zduńczyk podkreślała, że inwestycja ta jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców, mówiła „Dzisiaj spotykamy się w tym miejscu ponieważ rozpoczynamy inwestycję modernizację drogi powiatowej 1911B w miejscowości Drogoszewo, odcinek bardzo ważny dla mieszkańców ponieważ jest to odcinek który bezpośrednio łączy się z drogą wojewódzką 61, myślę że przez wielu mieszkańców długo oczekiwaną. Cieszę się, że tę inwestycje możemy rozpocząć. Inwestycja, która jest w systemie zaprojektuj i zbuduj mamy tutaj zarówno projektanta jak i wykonawcę a wiec myślę, że jest to dobry moment na to, że  żeby jeżeli są jakieś uwagi to możemy bezpośrednio rozmawiać też z projektantem”.

Sołtys miejscowości Drogoszewo i Osetno Janina Małkowska mówiła o stanie drogi: „Ta droga była tak dziurawa i przede wszystkim wąska. Mijanie się dwóch pojazdów było naprawdę złe. Wystąpiliśmy z takim wnioskiem, aby ta droga została polepszona i żebyśmy jeździli naprawdę bezpiecznie”.  

W ramach inwestycji zostanie wykonane:

- przebudowa nawierzchni jezdni – nawierzchnia asfaltowa szerokości 6,0 m;

- przebudowa poboczy – obustronne, nawierzchnia z kruszywa łamanego szerokości 1,00 m;

- przebudowa zjazdów – nawierzchnia asfaltowa;

- zabezpieczenie kabli telekomunikacyjnych rurami osłonowymi;

- oznakowanie drogi zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu

Termin wykonania inwestycji to: 28.12.2024 r.

Udział w spotkaniu wzięli także: Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży Wojciech Borzuchowski, Przedstawiciel Inwestora formy GEOBUD - kierownik budowy Damian Wiśniewski, Sekretarz Gminy Miastkowo Dorota Prytuła i mieszkańcy miejscowości Drogoszewo.

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska Gościem Dnia w Radio Nadzieja

sty 30, 2024
Czytaj więcej