Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład
Pogoda dziś:
5°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

DATA PUBLIKACJI: 2024-02-15 13:47 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wicestarosta Łomżyński wzięła udział w uroczystym wprowadzeniu młodszego inspektora Adama Antoniego Chodziutko na Komendanta
15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu od lewej: p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży mł. insp. Adam Antoni Chodziutko przed Sztandarem Komendy Policji w Łomży

15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu od lewej: p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży mł. insp. Adam Antoni Chodziutko przed Sztandarem Komendy Policji w Łomży

15
15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu od lewej: p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży mł. insp. Adam Antoni Chodziutko, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku mł. insp. Krzysztof Woźniewski 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu od lewej: p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży mł. insp. Adam Antoni Chodziutko, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku mł. insp. Krzysztof Woźniewski, p.o. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży mł. Insp. Maria Agnieszka Hapunik 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu:  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku mł. insp. Krzysztof Woźniewski przemawia do uczestników wydarzenia 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu: Prezydent Miasta Łomża dr Mariusz Chrzanowski przemawia do uczestników wydarzenia 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu od lewej: p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży mł. insp. Adam Antoni Chodziutko, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku mł. insp. Krzysztof Woźniewski 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu od lewej: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku mł. insp. Krzysztof Woźniewski, p.o. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży mł. Insp. Maria Agnieszka Hapunik 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu od lewej: p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży mł. insp. Adam Antoni Chodziutko przemawia do uczestników wydarzenia 15.02.2024 r. Nowy p.o. Komendant Miejskiej Policji w Łomży; na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska przemawia do uczestników wydarzenia

W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Komendanta Miejskiego Policji w Łomży mł. insp. Adama Antoniego Chodziutko. Pełniąca obowiązki KMP w Łomży młodszy inspektor Maria Agnieszka Hapunik została I Zastępcą Komendanta Miejskiego w Łomży.

Mianowany na Komendanta mł. Insp. Adam Antoni Chodziutko służbę w Policji pełni od 2004 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył studia podyplomowe w zakresie edukacji ekonomicznej dla Policji – przestępczość finansowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przez ostatnie 8 lat pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku.

Nowo powołanego Komendanta wprowadził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Krzysztof Woźniewski, który przez ostatnie 4 lata kierował łomżyńską Komendą. Podczas uroczystości mł. inspektor Adam Antoni Chodziutko przywitał Sztandar Komendy Miejskiej Policji w Łomży, a następnie złożył meldunek o przejęciu obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Komendant Miejski Policji w Łomży mł. insp. Adama Antoniego zapewnił, iż jest gotowy do podjęcia wyzwania, postara się sprostać oczekiwaniom i z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem będzie pełnił służbę na rzecz społeczeństwa Ziemi Łomżyńskiej. 

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska podziękowała inspektorowi Krzysztofowi Woźniewskiemu za dotychczasową współpracę, która przebiegała w dobrej atmosferze współpracy na rzecz mieszkańców. Zaznaczyła, że zachodzące właśnie zmiany, przyjmuje jako dobre, gdyż dotychczasowy Komendant awansował, a obejmujący stanowisko następca ma doskonałe referencje. Wyniki pracy KMP w Łomży w ostatnich latach były bardzo wysokie. Poprzeczka, którą ustawił Komendant Woźniewski, stanowi więc z pewnością wyzwanie, co nie oznacza, że nie jest do pokonania. Wicestarosta Maria Dziekońska gratulując nowemu Komendantowi objęcia stanowiska, życzyła dobrej współpracy z samorządem na rzecz lokalnej wspólnoty. Natomiast policjantkom i policjantom życzyła by mogli swoją pracę wykonywać w warunkach większej pewności prawa, niż ma to miejsce obecnie.

Udział w wydarzeniu wzięli: Prezydent Miasta Łomża dr Mariusz Chrzanowski, Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Łomży ks. Grzegorz Suchta, Przewodniczący Związków Zawodowych Pracowników Policji Zdzisława Makowskiego, Przewodniczącą Związków Zawodowych Policjantów podkomisarz Justyna Kumorowska oraz pracownicy Policji.

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska Gościem Dnia w Radio Nadzieja

sty 30, 2024
Czytaj więcej