Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
12°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Jubileusz 30-lecia Galerii N

DATA PUBLIKACJI: 2023-11-16 15:13 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Zdjęcie

1

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
Klub wojskowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego

zapraszają na wystawę

z okazji jubileuszu 30 lecia Galerii N.

Wernisaż wystawy odbędzie się

21 listopada 2023 r., o godz. 18.00 w Galerii N, ul. Legionów 133 w Łomży.

Wernisaż uświetnią występy wokalno-instrumentalne Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej i Grzegorza Sekmistrza oraz Martyny Jankowskiej i Tomasza Wiśniewskiego.


To już 30 lat istnienia Galerii N, od samego początku prowadzonej przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego (wcześniej Klub Garnizonowy, Klub 1. Batalionu Remontowego, Klub Warsztatów Technicznych). Wspólne prowadzenie Galerii obfitowało w zorganizowanie 300 wystaw plastycznych z udziałem około 20 tysięcy odbiorców oraz w koncerty wielu zespołów i artystów indywidualnych uświetniających wernisaże wspomnianych wystaw.

Od samego początku istnienia Galeria N miała być miejscem wystawienniczym dla prac plastycznych będących wynikiem działalności twórców nieprofesjonalnych. To założenie sprawiło, że nastąpiła możliwość pokazania szerokiej publiczności, nieznanych i często początkujących twórców oraz prezentowania ich twórczości. W ten sposób dokonano odkrycia wielu mało znanych talentów z Łomży i okolic.

Każda wystawa prezentowana w Galerii, to prawdziwe święto nie tylko dla samego autora prac, także dla pracowników instytucji ją współtworzących. Wystawa zawsze poprzedzona jest uroczystym wernisażem, wielokrotnie wzbogacanym koncertem muzycznym lub poetyckim, w którym obok twórców uczestniczą ich rodziny, bliscy i znajomi. W ten sposób wernisaż staje się miejscem integrującym ludzi, których łączy i zbliża kultura.

Podczas wystawy jubileuszowej swoje prace zaprezentuje 35 twórców.

Zapraszamy!

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Kompleksowa restauracja ołtarza bocznego pw. św. Jakuba w kościele w Drozdowie - etap I”

lut 09, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej