Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
23°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu

DATA PUBLIKACJI: 2023-11-09 13:20 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wzięła udział w Gali Finałowej konkursu
10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wręcza nagrodę laureatce konkursu - Oliwii Winiarek ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku

10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wręcza nagrodę laureatce konkursu - Oliwii Winiarek ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku

22
10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Drozdowie ks. kanonik Aleksander Suchocki 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie Dariusz Kossakowski 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wręcza dyplom laureatce konkursu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Dyrektor Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie Ewa Sznejder wręcza nagrodę laureatce konkursu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski wręcza nagrodę laureatkom konkursu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie Dariusz Kossakowski, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: uczestniczka konkursu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: laureaci konkursu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: laureaci konkursu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: laureaci konkursu 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu:  Dyrektor Centrum Usług Samorządowych w Piątnicy Agnieszka Filipkowska wręcza nagrodę laureatowi konkursu - Janowi Piaseckiemu ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie 10.11.2023 r. Jubileuszowy X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu, na zdjęciu: laureatka konkursu Amelia Wiszowata

W tegorocznej Jubileuszowej odsłonie Konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie zaprezentowało swoje talenty wokalne ponad sześćdziesięciu młodych wykonawców z dwunastu szkół podstawowych: Dobrzyjałowa, Drozdowa, Jeziorka, Kisielnicy, Kupisk, Łomży, Piątnicy, Olszyn, Rakowa-Bogiń i Wizny.

Głównym przesłaniem konkursu jest przede wszystkim popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach historycznych, które miały wpływ na losy Ojczyzny oraz radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Koncertu finalistów wysłuchała Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, która wręczyła również nagrodzonym dyplomy i statuetki, wespół z innymi przedstawicielami instytucji włączających się w to radosne przedsięzwięcie.

Jury Konkursu w składzie: Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży Ks. Kazimierz Ostrowski - Przewodniczący, Proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Drozdowie ks. kanonik Aleksander Suchocki, Kustosz w Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie Marcin Rydzewski oraz Wykładowca Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży Małgorzata Domagała - Rogalska w Jubileuszowej X. edycji konkursu przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

  • w kategorii młodszych wykonawców: największe uznanie zdobyła Zuzanna Góralczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Piątnicy za wykonanie piosenki „Sanitariuszka Małgorzatka”.
  •  w kategorii uczniów klas IV – VI: najwyżej oceniony został występ kwartetu ze Szkoły Podstawowej w Olszynach w składzie: Lena Laskowska, Kinga Rogińska, Milena Kołakowska i Igor Pieńkowski za wykonanie „Hymnu Sybiraków”.
  • natomiast w kategorii uczniów VII - VIII pierwsza nagroda przypadła Aleksandrowi Szymańskiemu z SP nr 4 w Łomży, który zaprezentował utwór „Warszawo ma”.

Patronat honorowy nad Konkursem objął Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Wszystkich młodym wokalistom serdecznie gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Sukces Powiatu Łomżyńskiego podczas Samorządowego Turnieju Strzeleckiego

maj 08, 2024
Czytaj więcej

Otwarcie Wydziału Komunikacji w nowej siedzibie

mar 29, 2024
Czytaj więcej

Stypendia Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2024/2025

cze 12, 2024
Czytaj więcej

Nowy samochód do transportu osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kownatach

kwi 24, 2024
Czytaj więcej