Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład
Pogoda dziś:
20°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Poprawiliśmy dostępność informacyjno – komunikacyjną w naszym Urzędzie!

DATA PUBLIKACJI: 2023-09-29 09:24 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Powiat Łomżyński realizuje projekt pn. "Poprawa dostępności budynku Starostwa Powiatowego w Łomży", w którym zaplanowano szereg działań zmierzających do poprawy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
Zdjęcie

14
Plan tyflograficzny Plan tyflograficzny Plan tyflograficzny Tablica tyflograficzna Tablica tyflograficzna

 

logo dostępny samorzad i pfron.jpg

Jednym z zadań przewidzianych do realizacji w projekcie w zakresie dostępności informacyjno - komunikacyjnej było zamontowanie tabliczek tyflograficznych, planów tyflograficznych dla osób niedowidzących i niewidomych.

Tablice tyflograficzne z grafiką wypukłą dla niewidomych zostały zamontowe na każdym piętrze budynku. Oznaczono poszczególne wydziały, stanowiska obsługi interesantów, toalety, windy, schody, sale konferencyjne, jednostki organizacyjne oraz instytucje, organizacje i firmy mające swoje siedziby w budynku. Zamontowano 50 szt. tablic.

Plany tyflograficzne z grafiką wypukłą dla niewidomych udźwiękowione na stelażu, zostały zamontowane na każdym piętrze budynku przedstawiające plan danego piętra. Zamonntownao 5 planów tyflograficznych udźwięklowionych na postumencie ze stali nierdzewnej. 

Dzięki realizacji tych zadań interesanci urzędu, osoby z niepełnosprawnościami mogą łatwiej poruszać się po budynku. Pozwoliło to na uproszczenie  dostępu do wszystkich usług świadczonych przez urząd.

Projekt realizowany na podstawie umowy o powierzenie grantu w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób
Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

logo dostępny samorzad i pfron.jpg

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska Gościem Dnia w Radio Nadzieja

sty 30, 2024
Czytaj więcej