Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
16°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego

DATA PUBLIKACJI: 2023-08-09 12:29 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Zgodnie z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 roku w sprawie odwołania na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego z dniem 1 lipca 2023 roku odwołany został w Polsce stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
Zdjęcie

3

Przypominamy, iż powyższa okoliczność wpływa na realizację zadań określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2021 r. poz. 945). Traci bowiem zastosowanie  art. 28a ustawy. Stosownie do jego treści udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego mogło odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość oraz poza lokalem punktu – zarówno w przypadku obowiązywania stanu epidemii, jak również stanu zagrożenia epidemicznego.

Jednocześnie informujemy, iż przygotowany został przez Ministerstwo Sprawiedliwości i obecnie procedowany jest projekt nowelizacji ustawy, który przewiduje możliwość korzystania z pomocy w formie zdalnej jako opcję dostępną dla beneficjentów pomocy na stałe.

Wobec powyższego w okresie przejściowym to jest od dnia 1 lipca 2023 roku do dnia wejścia w życie powyższej nowelizacji ustawy:

- beneficjenci pomocy mogą umawiać się tylko  na wizyty stacjonarne (za wyjątkiem osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osób doświadczających trudności w komunikowaniu się),

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej

Otwarcie Wydziału Komunikacji w nowej siedzibie

mar 29, 2024
Czytaj więcej