Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
26°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Tablice tyflograficzne i plany tyflograficzne dla poprawy dostępności w urzędzie

DATA PUBLIKACJI: 2023-06-29 10:13 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Został wyłoniony wykonawca do wykonania i zamontowania tablic tyflograficznych oraz planów tyflograficznych.
Zdjęcie

2

logo dostępny samorzad i pfron.jpg

W ramach realizacji projektu "Poprawa dostępności budynku Starostwa Powiatowego w Łomży" zaplanowano szereg działań zmierzających do poprawy dostępności dla osób z niepelnosprawnościami. 

Została przeprowadzona procedura, podczas której został wyłoniony wykonawca, z którym podpsiano umowę na wykonanie i zamontowanie tablic tyflograficznych i planów tyflograficznych. Termin wykonania zadania został określony w umowie. 

Jedym z zadań przewidzianych do realizacji w projekcie w zakresie dostępności informacyjno - komunikacyjnej jest zamontowanie tabliczek tyflograficznych, planów tyflograficznych dla osób niedowidzących i niewidomych. Realizacja tego zadania pozwoli łatwiej poruszać się po budynku i ułatwi dostęp do wszystkich usług świadczonych przez urząd.

Tablice tyflograficzne z grafiką wypukłą dla niewidomych zostały zaplanowane do zamontowania na każdym piętrze budynku do oznaczenia poszczególnych wydziałów, stanowisk obsługi interesantów, toalet, wind, schodów, sal konferencyjnych, jednostek organizacyjnych oraz instytucji, organizacji i firm mających swoje siedziby w budynku. Planowane jest zamontowanie 50 tabliczek. Zamontowanie takich tabliczek pozwoli na swobodniejsze poruszanie się po budynku osób niedowidzących. Każda osoba sama będzie mogła odczytać z tabliczki przy jakim stanowisku do obsługi interesanta się znajduje, w jakim wydziale, gdzie są drzwi do toalety.

Plany tyflograficzne z grafiką wypukłą dla niewidomych udźwiękowione na stelażu zostały zaplanowane do zamontowania na każdym piętrze budynku przedstawiające plan danego piętra. Osoby niedowidzące znajdujące się na każdym piętrze budynku podchodząc do takiego planu na stelażu same będą mogły odnaleźć właściwy kierunek gdzie powinny się poruszać. Będą mogły łatwiej odnaleźć miejsce gdzie chciały dotrzeć. 

Projekt realizowany na podstawie umowy o powierzenie grantu w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób
Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

logo dostępny samorzad i pfron.jpg

Sukces Powiatu Łomżyńskiego podczas Samorządowego Turnieju Strzeleckiego

maj 08, 2024
Czytaj więcej

Otwarcie Wydziału Komunikacji w nowej siedzibie

mar 29, 2024
Czytaj więcej

Stypendia Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2024/2025

cze 12, 2024
Czytaj więcej

Nowy samochód do transportu osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kownatach

kwi 24, 2024
Czytaj więcej