Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
4°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Tablice tyflograficzne i plany tyflograficzne dla poprawy dostępności w urzędzie

DATA PUBLIKACJI: 2023-06-29 10:13 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Został wyłoniony wykonawca do wykonania i zamontowania tablic tyflograficznych oraz planów tyflograficznych.
Zdjęcie

2

logo dostępny samorzad i pfron.jpg

W ramach realizacji projektu "Poprawa dostępności budynku Starostwa Powiatowego w Łomży" zaplanowano szereg działań zmierzających do poprawy dostępności dla osób z niepelnosprawnościami. 

Została przeprowadzona procedura, podczas której został wyłoniony wykonawca, z którym podpsiano umowę na wykonanie i zamontowanie tablic tyflograficznych i planów tyflograficznych. Termin wykonania zadania został określony w umowie. 

Jedym z zadań przewidzianych do realizacji w projekcie w zakresie dostępności informacyjno - komunikacyjnej jest zamontowanie tabliczek tyflograficznych, planów tyflograficznych dla osób niedowidzących i niewidomych. Realizacja tego zadania pozwoli łatwiej poruszać się po budynku i ułatwi dostęp do wszystkich usług świadczonych przez urząd.

Tablice tyflograficzne z grafiką wypukłą dla niewidomych zostały zaplanowane do zamontowania na każdym piętrze budynku do oznaczenia poszczególnych wydziałów, stanowisk obsługi interesantów, toalet, wind, schodów, sal konferencyjnych, jednostek organizacyjnych oraz instytucji, organizacji i firm mających swoje siedziby w budynku. Planowane jest zamontowanie 50 tabliczek. Zamontowanie takich tabliczek pozwoli na swobodniejsze poruszanie się po budynku osób niedowidzących. Każda osoba sama będzie mogła odczytać z tabliczki przy jakim stanowisku do obsługi interesanta się znajduje, w jakim wydziale, gdzie są drzwi do toalety.

Plany tyflograficzne z grafiką wypukłą dla niewidomych udźwiękowione na stelażu zostały zaplanowane do zamontowania na każdym piętrze budynku przedstawiające plan danego piętra. Osoby niedowidzące znajdujące się na każdym piętrze budynku podchodząc do takiego planu na stelażu same będą mogły odnaleźć właściwy kierunek gdzie powinny się poruszać. Będą mogły łatwiej odnaleźć miejsce gdzie chciały dotrzeć. 

Projekt realizowany na podstawie umowy o powierzenie grantu w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób
Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

logo dostępny samorzad i pfron.jpg

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Stanowisko Zarządu Powiatu Łomżyńskiego w sprawie przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 1900B w miejscowości Czarnocin, gmina Piątnica

gru 05, 2023
Czytaj więcej

Gala wręczenia Nagród i Stypendiów Starosty Łomżyńskiego

gru 08, 2023
Czytaj więcej