Dziecko, kryzysy emocjonalne najmłodszych, ich rozpoznawanie i sposoby udzielania pomocy to główne tematy poruszane podczas konferencji "Nadzieja w rodzinie". Wydarzenie odbyło się w Auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.
Uczestnicy spotkania wysłuchali czterech wystąpień dotyczących wartości małżeństwa, dylematów rodzinnych, kryzysów emocjonalnych i samouszkodzeń.
Koordynatorka strefy pomocy na platformie pomocowo-edukacyjnej "Życie jest warte rozmowy" Lucyna Kicińska mówiła o współczesnych kryzysach emocjonalnych w wykładzie pt. "Kryzys emocjonalny. Z czym mierzy się dziecko i jego rodzice".
Prodziekan ds. studenckich i administracji WSE i kierownik Katedry socjologii zdrowia i pracy socjalnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prof. ucz. dr hab. Jolanta Łodzińska przedstawiła moduł "Dylematy współczesnej rodziny w kontekście wychowawczym".
Tematem wystąpienia Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin ks. dra Jacka Kotowskiego była "Wartość małżeństwa. Małżeństwo fundamentem rodziny".
Specjalistka na platformie pomocowo-edukacyjnej "Życie jest warte rozmowy" Jolanta Palma odniosła się do niezwykle trudnego problemu wśród młodzieży: "Samouszkodzenia. Co rodzice powinni o nich wiedzieć?".
Sobotnia konferencja była pierwszą z cyklu "Nadzieja w rodzinie". Spotkania odbywać się będą raz w roku przez kilka kolejnych lat, poruszać będą zagadnienia związane z promocją małżeństwa i rodziny, wychowaniem dzieci, budowaniem relacji w rodzinie, przygotowaniem młodych do małżeństwa, nauką komunikacji, najczęstszymi przyczynami kryzysów i sposobami ich rozwiązywania.
Projekt "Nadzieja w Rodzinie" realizowana jest w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu "Po pierwsze Rodzina!".