Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
11°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

PODLASKO-MAZOWIECKIE FORUM "Nadzieja w rodzinie"

DATA PUBLIKACJI: 2023-06-17 13:47 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wziął udział w wydarzeniu
17.06.2023 r. PODLASKO-MAZOWIECKIE FORUM  "Nadzieja w rodzinie", na zdjęciu: Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. dr Jacek Kotowski podczas wykładu

17.06.2023 r. PODLASKO-MAZOWIECKIE FORUM "Nadzieja w rodzinie", na zdjęciu: Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. dr Jacek Kotowski podczas wykładu

11
17.06.2023 r. PODLASKO-MAZOWIECKIE FORUM  "Nadzieja w rodzinie"na zdjęciu: Koordynatorka strefy pomocy na platformie pomocowo-edukacyjnej "Życie jest warte rozmowy" Lucyna Kicińska podczas wykładu 17.06.2023 r. PODLASKO-MAZOWIECKIE FORUM  "Nadzieja w rodzinie" 17.06.2023 r. PODLASKO-MAZOWIECKIE FORUM  "Nadzieja w rodzinie"; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 17.06.2023 r. PODLASKO-MAZOWIECKIE FORUM  "Nadzieja w rodzinie"; na zdjęciu w pierwszym rzędzie siedzą od prawej: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Kierownik Oddziału Wydziału Inspekcji Transportu Drogowego w Łomży Waldemar Dmochowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski, dalej uczestnicy wydarzenia

Dziecko, kryzysy emocjonalne najmłodszych, ich rozpoznawanie i sposoby udzielania pomocy to główne tematy poruszane podczas konferencji "Nadzieja w rodzinie". Wydarzenie odbyło się w Auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.

Uczestnicy spotkania wysłuchali czterech wystąpień dotyczących wartości małżeństwa, dylematów rodzinnych, kryzysów emocjonalnych i samouszkodzeń.

Koordynatorka strefy pomocy na platformie pomocowo-edukacyjnej "Życie jest warte rozmowy" Lucyna Kicińska mówiła o współczesnych kryzysach emocjonalnych w wykładzie pt. "Kryzys emocjonalny. Z czym mierzy się dziecko i jego rodzice".

Prodziekan ds. studenckich i administracji WSE i kierownik Katedry socjologii zdrowia i pracy socjalnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prof. ucz. dr hab. Jolanta Łodzińska przedstawiła moduł "Dylematy współczesnej rodziny w kontekście wychowawczym".

Tematem wystąpienia Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin ks. dra Jacka Kotowskiego była  "Wartość małżeństwa. Małżeństwo fundamentem rodziny".

Specjalistka na platformie pomocowo-edukacyjnej "Życie jest warte rozmowy" Jolanta Palma odniosła się do niezwykle trudnego problemu wśród młodzieży: "Samouszkodzenia. Co rodzice powinni o nich wiedzieć?".

Sobotnia konferencja była pierwszą z cyklu "Nadzieja w rodzinie". Spotkania odbywać się będą raz w roku przez kilka kolejnych lat, poruszać będą zagadnienia związane z promocją małżeństwa i rodziny, wychowaniem dzieci, budowaniem relacji w rodzinie, przygotowaniem młodych do małżeństwa, nauką komunikacji, najczęstszymi przyczynami kryzysów i sposobami ich rozwiązywania.

Projekt "Nadzieja w Rodzinie" realizowana jest w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu "Po pierwsze Rodzina!".

 

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Stanowisko Zarządu Powiatu Łomżyńskiego w sprawie przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 1900B w miejscowości Czarnocin, gmina Piątnica

gru 05, 2023
Czytaj więcej

Gala wręczenia Nagród i Stypendiów Starosty Łomżyńskiego

gru 08, 2023
Czytaj więcej

Łomżyńskie obchody Święta Niepodległości

lis 11, 2023
Czytaj więcej