W Szkole Podstawowej im. Ofiar Katynia w Jeziorku uczczono pamięć śp. Stefana Najdy – aspiranta Państwowej Policji II Rzeczypospolitej - jednego spośród 21 857 polskich jeńców wojennych i więźniów politycznych bestialsko zamordowanych strzałem w tył głowy przez NKWD w roku 1940 - ofiary Zbrodni Katyńskiej z Tweru (dzisiejszego Kalinina). Przy Szkole posadzono Dąb Pamięci temu dzielnemu Mieszkańcowi Jeziorka.
Dyrektor Szkoły Beata Sejnowska-Runo ze swadą powitała przybyłych gości zaczynając uroczystość słowami św. Jana Pawła II. Dzieci i młodzież zaprezentowały piękny program patriotyczny, w trakcie którego odczytano list Stefana Najdy do żony i dzieci wysłany już z niewoli, który Rodzina przekazała Szkole.
Druga część uroczystości odbywała się na zewnątrz. Wzdłuż drogi prowadzącej do Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Jeziorku skupili się zebrani goście, którzy licznie przybyli na uroczystości. W dwuszeregu stanęli żołnierze 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, którzy oddali Salwę Honorową, którą poprzedził Katyński Apel Pamięci, w którym wymienione zostały ofiary napaści Rosjan na Polskę, m.in. żołnierze, cywile, prześladowani, deportowani, torturowani, zamordowani. Głośne „ZGINĘLI ŚMIERCIĄ MĘCZEŃSKĄ” niosło się daleko. Udział w uroczystości wzięły poczty sztandarowe z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, KPP w Kolnie, Związku Sybiraków z Łomży, Szkoły Rolniczej w Marianowie oraz szkół podstawowych z Jeziorka, Dobrzyjałowa, Piątnicy i Olszyn.
We wkopaniu Dębu Pamięci uczestniczyła trójka wnuków śp. Stefana Najdy - Elżbieta Mierzejewska, Alicja Modzelewska i Wiesław Najda. Tabliczkę pamiątkową ufundowało Polskie Towarzystwo Historyczne w Łomży. Dziekan Dekanatu Piątnica ks. kan. Szczepan Dobecki poświęcił Dąb Pamięci.
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski mówił: "Pamięć będzie trwała tak jak ten Dąb, który jest symbolem trwałości, wieczności. Inicjatywa upamiętnienie śp. Stefana Najdy pochodzącego z Jeziorka zasługuje na jak największe uznanie i pochwałę. Kieruję te słowa do Pani Dyrektor i wszystkich współpracowników. Nie jest dla mnie żadnych zaskoczeniem, czy nowością, że takie wydarzenie jest właśnie organizowane właśnie przez Szkołę Podstawową im. Ofiar Katynia w Jeziorku. Od zawsze tutaj z murów tej szkoły wiało patriotyzmem, powiewało wiarą, pamięcią o naszej historii. Pragnę podziękować Pani Dyrektor za pięknie przygotowane uroczystości."
Powiat Łomżyński na tę uroczystość ufundował publikację Marka Gajewskiego „Granatowi" żołnierze - ALBUM BIOGRAFICZNO-FOTOGRAFICZNY O FUNKCJONARIUSZACH POLICJI PAŃSTWOWEJ WOJ. BIAŁOSTOCKIEGO 1919-1939, który zadysponowała Pani Dyrektor.