Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład
Pogoda dziś:
7°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

DATA PUBLIKACJI: 2023-03-15 09:48 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Starosta Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Maria Dziekońska podziękowali za wieloletnia pracę na stanowisku Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Łomża
15.03.2023 r. Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"; na zdjęciu od lewej: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wiesława Kłosińska, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

15.03.2023 r. Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"; na zdjęciu od lewej: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wiesława Kłosińska, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

10
15.03.2023 r. Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 15.03.2023 r. Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"; na zdjęciu: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski przekazuje medal przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego odchodzącej na emeryturę wieloletniej Dyrektorce Biblioteki Wiesławie Kłosińskiej 15.03.2023 r. Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"; na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska i Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski składają podziękowania i życzenia dla odchodzącej na emeryturę wieloletniej Dyrektorce Biblioteki Wiesławie Kłosińskiej 15.03.2023 r. Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"; na zdjęciu od lewej: Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łomża Mariusz Rytel, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża Małgorzata Kozicka, Skarbnik Gminy Anna Lachowska, Sekretarz Gminy Łomża Dorota Pazik, Dyrektor Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża Tomasz Tyszka, Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys składają podziękowania Wiesławie Kłosińskiej 15.03.2023 r. Wiesława Kłosińska za stworzenie niezwykłego miejsca na mapie naszego regionu odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"; na zdjęciu od lewej: Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łomża Mariusz Rytel, Sekretarz Gminy Łomża Dorota Pazik, Skarbnik Gminy Anna Lachowska, Wiesława Kłosińska, Dyrektor Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża Tomasz Tyszka, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża Małgorzata Kozicka, Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys

W środowe południe 15 marca 2023 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie w sali konferencyjnej Centrum Kultury Gminy Łomża w Podgórzu. Wszystko za sprawą odchodzącej na emeryturę Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża Wiesławy Kłosińskiej. Pani Dyrektor została odznaczona Medalem Brązowym "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, którego reprezentował Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski. Zorganizowana została też promocja książki zatytułowanej „66 lat Biblioteki Publicznej Gminy Łomża”, wydanej pod redakcją Dyrektor Wiesławy Kłosińskiej oraz uroczyste podziękowanie za współpracę.

Pani Wiesława Kłosińska z Biblioteką Publiczną w Podgórzu związana była od 1987 roku, w tym przez 20 lat pełniąc funkcję Dyrektora. W tym czasie placówka stała się centrum działań nie tylko bibliotecznych, ale także kulturalnych, społecznych i patriotycznych. Przez wiele lat Biblioteka w Podgórzu uznawana była w Rankingu Bibliotek za najlepszą w województwie podlaskim i jedną z najlepszych w Polsce. To z inicjatywy Dyrektor Wiesławy Kłosińskiej przed Biblioteką wzniesiony został pomnik Ofiar Sybiru, przed którym odbywają się uroczystości rocznicowe wywózek z z czasów II Wojny Światowej. 

Życzenia i podziękowania za wieloletnią pracę i zasługi na rzecz lokalnej społeczności złożyli Starosta Lech Marek Szabłowski, Wicestarosta  Maria Dziekońska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Teresa Olejniczak, a także licznie przybyli przedstawiciele instytucji rządowych, samorządu gminnego obecnej i poprzednich kadencji, współpracujących jednostek organizacyjnych z terenu gminy, miasta Łomża i powiatu, a także organizacji pozarządowych, przyjaciele i rodzina.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wyraził głęboko wdzięczność doceniając ogromne zaangażowanie w stworzenie tak prężnie działającego miejsca kultury, wychodzącej daleko poza zakres standardowo realizowanych działań przez biblioteki publiczne. Podkreślił, jak wielkiego wysiłku wymagało wybudowanie nowej Biblioteki oraz prowadzenie jej na tak wysokim poziomie, docenianym bezpośrednio na szczeblu krajowym.

Pani Wiesławie Kłosińskiej składamy serdeczne podziękowania. Życzymy realizacji wielu twórczych działań w pozazawodowych formach zaangażowania!

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska Gościem Dnia w Radio Nadzieja

sty 30, 2024
Czytaj więcej