Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
16°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych

DATA PUBLIKACJI: 2023-01-05 08:30 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wzięła udział we wspólnym śpiewaniu kolęd
5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia

5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia

11
5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 5.01.2023 r. Kolędy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych; na zdjęciu: Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska

W przededniu święta Trzech Króli, w czwartkowy wieczór, po raz kolejny Oddział Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży zorganizował wspólne śpiewanie kolęd w Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie - jednostce kultury Powiatu Łomżyńskiego.

Prezes Oddziału Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży Gabriela Dziekońska-Olszańska witając gości nie kryła zadowolenia z możliwości powrotu do tradycyjnych spotkań po pandemicznej przerwie. Z humorem zapraszała do wstępowania w szeregi TUL nowe osoby, przedstawiając ideę działania Uniwersytetów Ludowych. Korzystając z obecności Wicestarosty Marii Dziekońskiej - Pani Prezes skierowała słowa wdzięczności na jej ręce za wsparcie Powiatu Łomżyńskiego wydarzeń organizowanych przez łomżyński Oddział.

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska składając noworoczne życzenia gratulowała doskonałej organizacji, pomysłowości i energii całemu Oddziałowi. Wicestarosta podkreśliła, że działania Oddziału są znane naszemu społeczeństwu, a tematy spotkań dobierane z wyjątkową starannością - przyciągają miłośników historii i przyrody.

Śpiew połączył wszystkich, którzy odpowiadając na zaproszenie przyszli, aby spędzić wieczór na wspólnym kolędowaniu. Śpiewano zarówno tradycyjne kolędy, jak i mniej znane pastorałki. Wybrzmiały m.in. „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” i wiele innych. To, że śpiew łączy ludzi wiadomo nie od dziś. Wieczór upłynął w radosnej, życzliwej atmosferze.

XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2023

cze 28, 2023
Czytaj więcej

DNI ZIÓŁ NARWIAŃSKICH

lip 17, 2023
Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2023

cze 12, 2023
Czytaj więcej

Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński Patronem Powiatu Łomżyńskiego

maj 28, 2023
Czytaj więcej