Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
12°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Dostęp do świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji

DATA PUBLIKACJI: 2022-12-29 12:29 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”) z Nowego Sącza realizuje kampanię społeczną, promującą dostęp do sieci punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. To element zadania publicznego pn. „Poradnictwo – skutecznie i profesjonalnie”, w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033, edycja 2022.
Zdjęcie

2
W Polsce funkcjonuje ponad 1500 punktów NPP, gdzie do codziennej dyspozycji są prawnicy, doradcy i mediatorzy – to ogromny potencjał rozwiązywania trudnych spraw i sytuacji obywateli, a także szansa na podnoszenie świadomości w zakresie praw i obowiązków, rozwijania kultury prawnej, a w efekcie – budowania ładu społecznego.
 
Wciąż wyzwaniem jest skuteczna promocja systemu, by korzystanie z nieodpłatnych świadczeń było powszechne, by mieszkańcy znali formy i zakres dostępnych dla nich w każdym powiecie nieodpłatnych świadczeń ustawowych.
Aby dotrzeć z prostym i przyjaznym przekazem społecznym – stowarzyszenie przygotowało animowany spot edukacyjno-promocyjny, który będzie w najbliższych dniach intensywnie promowany na terenie całego kraju, w mediach społecznościowych.
Wspólnymi siłami możemy spowodować realny wzrost zainteresowania korzystaniem ze świadczeń w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
 
Ponieważ statystycznie 97% użytkowników social mediów robi to z poziomu urządzeń mobilnych, spot został opracowany w formacie dykowanym smartfonom.
Jest dostępny pod adresami:
• Facebook: https://fb.watch/hBX46dxKrx
• YouTube: https://youtu.be/GmMVA8SP1wo

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Kompleksowa restauracja ołtarza bocznego pw. św. Jakuba w kościele w Drozdowie - etap I”

lut 09, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej