Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
12°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!

DATA PUBLIKACJI: 2022-11-23 15:19 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska podpisali umowę na realizację projektu poprawiającego cyfrowe możliwości Powiatu Łomżyńskiego
23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

7
23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu od lewej: Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Sekretarz Powiatu Kolneńskiego Agnieszka Chrzanowska, Wójt Gminy Kolno Józef Wiśniewski 23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu od lewej: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

Władze Powiatu podpisały umowę z Zarządem Województwa Podlaskiego w dniu 23 listopada 2022 r. na realizację projektu pt. "Rozwój i rozszerzenie e-usług Starostwa Powiatowego w Łomży". 

Projekt realizowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej XI Wspieranie odbudowy gospodarki regionu w związku z pandemią COVID-19, Działania 11.1 Wspieranie odbudowy gospodarki regionu w związku z pandemią COVID-19, Typ projektu 2: Rozwój usług elektronicznych w administracji.

Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 1.156.594,83 zł. Wartość projektu ogółem to 1.360.699,80 zł, w tym wkład własny Powiatu 204.104,97 zł.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś podczas spotkania podkreślał, że cyfryzacja usług w administracji, to wymóg czasów, mówiąc "To konieczność, która usprawnia obsługę klientów, w znacznym stopniu przyśpiesza pewne procedury, ułatwia też pracę urzędnikom (...) Wprowadzanie usług elektronicznych to usprawnianie administracji, a przecież o to nam właśnie chodzi".

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska dziękując za przyznane dofinansowanie mówiła "Stwarzamy ludziom możliwość załatwienia spraw od momentu złożenia wniosku do wydania decyzji w formie elektronicznej, co „na dziś” w Starostwie Powiatowym w Łomży nie jest osiągalne. Ale dzięki programowi w Starostwie powstanie wieloportalowa platforma e-usług, dzięki którym będzie możliwe składanie e-wniosków i realizacji e-płatności, będzie e-kolejka oraz e-ankieta i e-newsletter, czyli te moduły, które poprawią funkcjonowanie urzędu".

Przedmiotem projektu jest wdrożenie systemu e-usług wraz z dokonaniem zakupu niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Projekt pozwoli na rozwój nowoczesnych usług świadczonych drogą elektroniczną, ze szczególnym uwzględnieniem usług o wysokim poziomie dojrzałości, bezpieczeństwa, oraz zintegrowanymi z systemami dziedzinowymi.

Projekt będzie wdrożoy do końca 2023 roku. 

W tym samym dniu umowy na e-usługi podpisała też Gmina Łomża, Gmina Kolno oraz Powiat Kolneński.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji on-line z wydarzenia!

https://fb.watch/hJc81eXYd5/

XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2023

cze 28, 2023
Czytaj więcej

DNI ZIÓŁ NARWIAŃSKICH

lip 17, 2023
Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2023

cze 12, 2023
Czytaj więcej

Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński Patronem Powiatu Łomżyńskiego

maj 28, 2023
Czytaj więcej