Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
17°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!

DATA PUBLIKACJI: 2022-11-23 15:19 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska podpisali umowę na realizację projektu poprawiającego cyfrowe możliwości Powiatu Łomżyńskiego
23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

7
23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu od lewej: Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Sekretarz Powiatu Kolneńskiego Agnieszka Chrzanowska, Wójt Gminy Kolno Józef Wiśniewski 23.11.2022 r.; Powiat z dofinansowaniem na wdrożenie e-usług!; na zdjęciu od lewej: Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

Władze Powiatu podpisały umowę z Zarządem Województwa Podlaskiego w dniu 23 listopada 2022 r. na realizację projektu pt. "Rozwój i rozszerzenie e-usług Starostwa Powiatowego w Łomży". 

Projekt realizowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej XI Wspieranie odbudowy gospodarki regionu w związku z pandemią COVID-19, Działania 11.1 Wspieranie odbudowy gospodarki regionu w związku z pandemią COVID-19, Typ projektu 2: Rozwój usług elektronicznych w administracji.

Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 1.156.594,83 zł. Wartość projektu ogółem to 1.360.699,80 zł, w tym wkład własny Powiatu 204.104,97 zł.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś podczas spotkania podkreślał, że cyfryzacja usług w administracji, to wymóg czasów, mówiąc "To konieczność, która usprawnia obsługę klientów, w znacznym stopniu przyśpiesza pewne procedury, ułatwia też pracę urzędnikom (...) Wprowadzanie usług elektronicznych to usprawnianie administracji, a przecież o to nam właśnie chodzi".

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska dziękując za przyznane dofinansowanie mówiła "Stwarzamy ludziom możliwość załatwienia spraw od momentu złożenia wniosku do wydania decyzji w formie elektronicznej, co „na dziś” w Starostwie Powiatowym w Łomży nie jest osiągalne. Ale dzięki programowi w Starostwie powstanie wieloportalowa platforma e-usług, dzięki którym będzie możliwe składanie e-wniosków i realizacji e-płatności, będzie e-kolejka oraz e-ankieta i e-newsletter, czyli te moduły, które poprawią funkcjonowanie urzędu".

Przedmiotem projektu jest wdrożenie systemu e-usług wraz z dokonaniem zakupu niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Projekt pozwoli na rozwój nowoczesnych usług świadczonych drogą elektroniczną, ze szczególnym uwzględnieniem usług o wysokim poziomie dojrzałości, bezpieczeństwa, oraz zintegrowanymi z systemami dziedzinowymi.

Projekt będzie wdrożoy do końca 2023 roku. 

W tym samym dniu umowy na e-usługi podpisała też Gmina Łomża, Gmina Kolno oraz Powiat Kolneński.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji on-line z wydarzenia!

https://fb.watch/hJc81eXYd5/

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej

Otwarcie Wydziału Komunikacji w nowej siedzibie

mar 29, 2024
Czytaj więcej