Na terenie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, stanowiącym w stanie wojennym Wojskowy Obóz Specjalny nr 6, w którym internowano działaczy "Solidarności", odsłonięto im poświęconą tablicę pamiątkową w dniu 7 listopada 2022 r.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kaplicy ośrodka Caritas „Przystanek w drodze”. W sali konferencyjnej Zakładu Karnego w Czerwonym Borze Dyrektor ppłk Zbigniew Jankowski po powiatnaiu gości, przypomniał historię tego miejsca. Naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku dr Bożena Koszel – Pleskaczuk wygłosiła prelekcję pt. „Formy internowania w stanie wojennym”.
Kwiaty przed tablicą złożyli m.in. Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Prezydent Miasta Łomża dr Mariusz Chrzanowski, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych w Obozach Wojskowych Józef Godlewski, przedstawiciele służb mundurowych, ówcześni internowani, ich rodziny i najbliżsi,
Inicjatorem upamiętnienia zrealizowanego przez Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Represjonowanych w Specjalnych Obozach Wojskowych w latach 1982–1983 oraz Zakład Karny w Czerwonym Borze.
Wojskowe Obozy Internowania działały w latach 1981-1984 i były miejscem przetrzymywania osób uznanych za niebezpieczne przez Wojskową Radę Ocalenia Narodowego. Za swoją działalność opozycjoniści trafiali też na dwuletnią służbę wojskową. Łącznie w Czerwonym Borze było internowanych niemal 500 osób z całej Polski.