Gości powitała Dyrektor WOPiTU Renata Szymańska. Wykład pt. „Kondycja dzieci i młodzieży w okresie pandemii” poprowadziła dr Aleksandra Piotrowska psycholog dziecięcy. Część artystyczną wprowadzającą w zadumę ale i radość przygotowało Studio Wokalne eMDeK z MDK-DŚT w Łomży na czele z Magdą Sinoff.
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski na ręce Pani Dyrektor złożył gratulacje i podziękowanie za niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. „Pomoc w walce z chorobą alkoholową lub uzależnieniem od narkotyków czy hazardu jednej osobie to pomoc większej grupie ludzie, rodzinie, grupie zawodowej, społecznej całemu społeczeństwu” - podkreślił w swojej wypowiedzi Starosta Łomżyński
Jedna z najważniejszych placówek na terenie Miasta Łomża, która niesie ze sobą pomoc osobom uzależnionym jak i ich rodzinom. Instytucja zatrudnia około 36 specjalistów. Cała załoga liczy ponad 100 osób. Szacuje się, że corocznie świadczy pomoc dla około 1 200 ludzi. Pomoc ta jest dużym wysiłkiem. Uzależnienie to choroba, nie wstyd. Osoby uzależnione często myślą, że alkohol, narkotyki czy hazard to ostatnia deska ratunku, bądź odskocznia od codzienności, jednak z każdym dniem brną w to głębiej nieświadomi skutków. Dlatego oprócz oddziału stacjonarnego, poradni działa również Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży jak możemy przeczytać w informacjach. Zadaniem Ośrodka jest bycie blisko pacjenta oraz jego rodziny. Na 2 piętrze znajduję się Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla osób starszych i niesamodzielnych. W logo WOPiTU umieszczono słowa Jana Pawła II „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Placówka daje nadzieje i szanse na wyjście z uzależnień.
Msza Święta w Katedrze w intencji pracowników poprzedziła uroczystości w Hali Kultury.
W wydarzeniu m.in. udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Andrzej Stypułkowski.
Gratulujemy, tak pięknego Jubileuszu!