Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
16°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Dożynki Gminne w Miastkowie

DATA PUBLIKACJI: 2022-09-05 07:58 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski uczestniczył w Święcie Plonów, podczas których mieszkańcy wspólnie świętowali zakończenie żniw i prac polowych
4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: uczestnicy dożynek

4.09.2022 r. Dożynki Gminne w Miastkowie; na zdjęciu: uczestnicy dożynek

13
4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: wieniec dożynkowy parafii Miastkowo 4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: Wójt Gminy Miastkowo Kazimierz Górski przemawia do uczestników dożynek 4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: starostowie dożynek Anna i Kazimierz Siemieńscy przekazują chleb Proboszczowi parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej ks. kan. Czesławowi Dygan 4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: przekazanie darów przez parafian na ręce Proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej ks. kan. Czesława Dygan 4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: przekazanie darów przez parafian na ręce Proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej ks. kan. Czesława Dygan 4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: Wójt Gminy Miastkowo przemawia do uczestników dożynek 4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski przemawia do uczestników dożynek 4.09.2022 r. Dożynki Gminne w  Miastkowie; na zdjęciu: uczestnicy dożynek

Gminne Dożynki rozpoczęły się polową Mszą Świętą na placu Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie sprawowaną przez Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej ks. kan. Czesława Dygana.

Podczas mszy poświęcony został wieniec dożynkowy przygotowany przez mieszkańców Zaruzia, który będzie reprezentował gminę i parafię na diecezjalnych dożynkach w Zuzeli. Następnie Proboszcz parafii Miastkowo wraz ze starostami dożynek Anną i Kazimierzem Siemieńskimi podzielili dożynkowy bochen wśród obecnych gości.

Po Mszy Świętej Wójt Gminy Miastkowo Kazimierz Górski przywitał wszystkich zgromadzonych na tym przepięknym wydarzeniu i podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę oraz za zebrane tegoroczne plony. Podkreślał, iż to dzięki ich pracy na nasze stoły codziennie trafia chleb, dar ziemi, która jest ostroją polskości i podstawą naszej wspólnej tożsamości.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski w swoim wystąpieniu podkreślał jak bardzo ważna jest praca rolników. Ciężka, trudna i odpowiedzialna, bo od rolnika w dużej mierze zależy bezpieczeństwo żywności. Dlatego rolnicy muszą otrzymywać różnego rodzaju wsparcie od rządu a samorządy budując infrastrukturę techniczą mają poprawić ich warunki pracy i życia. Ale owoce pracy rolnika zależą również od pogody. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za dobrą pogodę oraz wszelkie dobro, pochodzące od Niego. Szczęść Boże wszystkim rolnikom i mieszkańcom gminy Miastkowo - zakończył Starosta.

Udział w dożynkach wzięli m.in.: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski, Członkowie Zarządu Powiatu Łomżyńskiego Agnieszka Zduńczyk i Tadeusz Góralczyk, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Sąsiedzi” Lidia Grzejka oraz mieszkańcy gminy Miastkowo.

Na koniec oficjalnych uroczystości Wójt Gminy Miastkowo zaprosił wszystkich na dożynkowy piknik, pełen atrakcji dla dzieci i dobrego, swojskiego jedzenia przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie było także okazją do zbiórki na leczenie chorego Filipka Nowackiego z Łomży, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

 

XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2023

cze 28, 2023
Czytaj więcej

DNI ZIÓŁ NARWIAŃSKICH

lip 17, 2023
Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2023

cze 12, 2023
Czytaj więcej

Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński Patronem Powiatu Łomżyńskiego

maj 28, 2023
Czytaj więcej