Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
7°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

DATA PUBLIKACJI: 2022-07-01 11:54 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | zdrowie,
Starostwo Powiatowe w Łomży jest partnerem Powiatowe Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży w działaniach dotyczących edukacji zdrowotnej
14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

7
14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem 14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem 14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

Przyjacielska atmosfera i mnóstwo informacji od doradców i ekspertów ,,Miasteczka Profilaktycznego”– to i wiele przeróżnych atrakcji można było doświadczyć uczestnicząc dnia 14.06.2022 w Dniu Profilaktyki w Zespole Szkół Samorządowych w Jedwabnem.

Na uroczystość szkolną przybyły zaproszone osoby, które niejednokrotnie wspierają szkołę w działalności opiekuńczo – wychowawczej i profilaktycznej

Dla uczestników wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji. Wśród uczniów placówki, którzy wzięli udział w konkursie plastyczno – literackim pt.,, Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie” w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” dokonano wręczenia nagród. Ponadto nastąpiło odsłonięcie plakatu, który został stworzony na podstawie pracy plastycznej ucznia, by promować życie bez przemocy. Obecni na hali sportowej wysłuchali też wykładu pt. ,,HAZARD - Nie daj się wciągnąć” , który został zaprezentowany przez przedstawiciela Służby Celno – Skarbowej. Dodatkowo na terenie hali sportowej odbył się koncert profilaktyczny zespołu „Wyrwani z Niewoli”.

Wśród zaproszonych gości pracownicy Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łomży przygotowali stanowisko informacyjno – edukacyjne, gdzie dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki, broszury, kolorowanki, wykreślanki informacyjno - edukacyjne. Każda osoba, która podeszła do stoiska mogła zasięgnąć porady nt. zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Uczniowie przekonywali się do zasad zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek, do porzucenia agresji i przemocy. Osoby, które wykazały się dużą aktywnością przy rozwiązywaniu quizów i zagadek otrzymały drobne upominki, gadżety ufundowane przez Powiat Łomżyński.

Spotkanie profilaktyczne stało się inspiracją do podejmowania rozmów o życiu w grupie rówieśniczej, w domach, w szkole oraz do kierowania się w swoich wyborach asertywnością, by z podniesioną głową mówić „Nie” przemocy, agresji, używkom, złym nawykom. Taka dawka pozytywnej energii jest potwierdzeniem, że tolerancja, życie bez uzależnień oraz wzajemny szacunek to droga do szczęścia i czerpania przyjemności z każdej chwili.

 

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Stanowisko Zarządu Powiatu Łomżyńskiego w sprawie przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 1900B w miejscowości Czarnocin, gmina Piątnica

gru 05, 2023
Czytaj więcej

Gala wręczenia Nagród i Stypendiów Starosty Łomżyńskiego

gru 08, 2023
Czytaj więcej