Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
20°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

DATA PUBLIKACJI: 2022-07-01 11:54 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | zdrowie,
Starostwo Powiatowe w Łomży jest partnerem Powiatowe Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży w działaniach dotyczących edukacji zdrowotnej
14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

7
14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem 14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem 14.06.2022 r. Miasteczko profilaktyczne w Jedwabnem

Przyjacielska atmosfera i mnóstwo informacji od doradców i ekspertów ,,Miasteczka Profilaktycznego”– to i wiele przeróżnych atrakcji można było doświadczyć uczestnicząc dnia 14.06.2022 w Dniu Profilaktyki w Zespole Szkół Samorządowych w Jedwabnem.

Na uroczystość szkolną przybyły zaproszone osoby, które niejednokrotnie wspierają szkołę w działalności opiekuńczo – wychowawczej i profilaktycznej

Dla uczestników wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji. Wśród uczniów placówki, którzy wzięli udział w konkursie plastyczno – literackim pt.,, Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie” w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” dokonano wręczenia nagród. Ponadto nastąpiło odsłonięcie plakatu, który został stworzony na podstawie pracy plastycznej ucznia, by promować życie bez przemocy. Obecni na hali sportowej wysłuchali też wykładu pt. ,,HAZARD - Nie daj się wciągnąć” , który został zaprezentowany przez przedstawiciela Służby Celno – Skarbowej. Dodatkowo na terenie hali sportowej odbył się koncert profilaktyczny zespołu „Wyrwani z Niewoli”.

Wśród zaproszonych gości pracownicy Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łomży przygotowali stanowisko informacyjno – edukacyjne, gdzie dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki, broszury, kolorowanki, wykreślanki informacyjno - edukacyjne. Każda osoba, która podeszła do stoiska mogła zasięgnąć porady nt. zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Uczniowie przekonywali się do zasad zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek, do porzucenia agresji i przemocy. Osoby, które wykazały się dużą aktywnością przy rozwiązywaniu quizów i zagadek otrzymały drobne upominki, gadżety ufundowane przez Powiat Łomżyński.

Spotkanie profilaktyczne stało się inspiracją do podejmowania rozmów o życiu w grupie rówieśniczej, w domach, w szkole oraz do kierowania się w swoich wyborach asertywnością, by z podniesioną głową mówić „Nie” przemocy, agresji, używkom, złym nawykom. Taka dawka pozytywnej energii jest potwierdzeniem, że tolerancja, życie bez uzależnień oraz wzajemny szacunek to droga do szczęścia i czerpania przyjemności z każdej chwili.

 

Sukces Powiatu Łomżyńskiego podczas Samorządowego Turnieju Strzeleckiego

maj 08, 2024
Czytaj więcej

Otwarcie Wydziału Komunikacji w nowej siedzibie

mar 29, 2024
Czytaj więcej

Stypendia Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2024/2025

cze 12, 2024
Czytaj więcej

Nowy samochód do transportu osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kownatach

kwi 24, 2024
Czytaj więcej