Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-2°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd

XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022

DATA PUBLIKACJI: 2022-06-28 14:14 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Starosta Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Maria Dziekońska wzięli udział w konferencji prasowej, na której przedstawiono program Festiwalu
28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Jacek Szymański, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Jacek Szymański, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

6
28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska 28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Jacek Szymański, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki 28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Jacek Szymański, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, 28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Jacek Szymański, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

28 czerwca 2022 r. w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie odbyła sie konferencja prasowa podczas, której organizatorzy i współorganizatorzy przedstawili program XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski w swoim wystąpieniu mówił "Festiwal ma swoich organizatorów, wielbicieli, ale także przyjaciół, dzięki którym jest w ogóle możliwy. Szczególne podziękowania kieruję do Zarządu Województwa na ręce wicemarszałka Marka Olbrysia". Dodał, że Festiwal to znakomite wydarzenie bowiem festiwalowe koncerty to muzyka i śpiew w najlepszym wydaniu. 

- Sam festiwal jest pracą grupową. Wracamy do normalności. Umożliwiamy mieszkańcom ziemi łomżyńskiej i wszystkim turystom, którzy przyjeżdżają nie tylko z Polski, ale i z zagranicy możliwość koncertów nieodpłatnych. To jest bardzo ważne i służebne dla ludzi – podkreślił Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś z kolei mówił o tym, że Festiwal wpisał się na trwałe w kalendarz imprez kulturalnych województwa. Dodał, iż tam gdzie jest zainteresowanie i gdzie jest duża jakość artystyczna różnego rodzaju projektów kulturalnych tam jest Województwo Podlaskie. Samorząd województwa jest bowiem jednym z głównych partnerów Festiwalu.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Jacek Szymański przedstawił, jak zawsze bogaty program artystyczny. Opera współczesna i musicalowe przeboje, klasyka organowa i bel canto, najpiękniejsza muzyka polska i muzyka z Andaluzji albo Wenezueli, polscy pianiści i śpiewacy z Chin. To będzie prawdziwy kalejdoskop muzyczny, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodał, że w tym roku na koncertach festiwalowych zobaczyć będzie można nowe twarze. Niemniej wśród artystów znajdą się również znani śpiewacy, śpiewaczki, instrumentaliści czy instrumentalistki. 

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska przypomniała, że Festiwal ma wielu przyjaciół i wierną publiczność, która nadaje sens wszystkim wysiłkom organizacyjnym związanym z jego organizacją. Dodała, że jest przekonana, iż tegoroczna edycja wydarzenia dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Festiwal charakteryzuje bowiem duża różnorodność muzyczna od koncertów organowych po muzykę bardziej popularną, a także różnorodność miejsc i scenerii. Na koniec raz jeszcze wszystkich serdecznie zaprosiła do udziału w Festiwalu.

Tegoroczna edycja Festiwalu przypada na 30 czerwca – 10 lipca 2022 r. i obejmuje 18 koncertów z muzyką polską i światową. Miejsca koncertów to: Łomża, Drozdowo, Łapy, Jedwabne, Stawiski i po raz pierwszy w Szczepankowo oraz Dąbrówka Kościelna. 

Serdecznie zapraszamy!

190916031417.jpg

Flaga z misji z Iraku w Powiecie Łomżyńskim

sty 31, 2023
Czytaj więcej

Powiększymy salon Dolnego Dworu w Drozdowie

mar 01, 2023
Czytaj więcej

Podzieliliśmy się opłatkiem z przyjaciółmi, współpracownikami, ludźmi dobrej woli

gru 20, 2022
Czytaj więcej

Izabella Grochowska nagrodzona przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej!

lis 21, 2022
Czytaj więcej