Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-1°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022

DATA PUBLIKACJI: 2022-06-28 14:14 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Starosta Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Maria Dziekońska wzięli udział w konferencji prasowej, na której przedstawiono program Festiwalu
28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Jacek Szymański, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Jacek Szymański, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

6
28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska 28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Jacek Szymański, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki 28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Jacek Szymański, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, 28.06.2022 r. XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022; na zdjęciu: Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Jacek Szymański, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

28 czerwca 2022 r. w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie odbyła sie konferencja prasowa podczas, której organizatorzy i współorganizatorzy przedstawili program XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2022.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski w swoim wystąpieniu mówił "Festiwal ma swoich organizatorów, wielbicieli, ale także przyjaciół, dzięki którym jest w ogóle możliwy. Szczególne podziękowania kieruję do Zarządu Województwa na ręce wicemarszałka Marka Olbrysia". Dodał, że Festiwal to znakomite wydarzenie bowiem festiwalowe koncerty to muzyka i śpiew w najlepszym wydaniu. 

- Sam festiwal jest pracą grupową. Wracamy do normalności. Umożliwiamy mieszkańcom ziemi łomżyńskiej i wszystkim turystom, którzy przyjeżdżają nie tylko z Polski, ale i z zagranicy możliwość koncertów nieodpłatnych. To jest bardzo ważne i służebne dla ludzi – podkreślił Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś z kolei mówił o tym, że Festiwal wpisał się na trwałe w kalendarz imprez kulturalnych województwa. Dodał, iż tam gdzie jest zainteresowanie i gdzie jest duża jakość artystyczna różnego rodzaju projektów kulturalnych tam jest Województwo Podlaskie. Samorząd województwa jest bowiem jednym z głównych partnerów Festiwalu.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Jacek Szymański przedstawił, jak zawsze bogaty program artystyczny. Opera współczesna i musicalowe przeboje, klasyka organowa i bel canto, najpiękniejsza muzyka polska i muzyka z Andaluzji albo Wenezueli, polscy pianiści i śpiewacy z Chin. To będzie prawdziwy kalejdoskop muzyczny, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodał, że w tym roku na koncertach festiwalowych zobaczyć będzie można nowe twarze. Niemniej wśród artystów znajdą się również znani śpiewacy, śpiewaczki, instrumentaliści czy instrumentalistki. 

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska przypomniała, że Festiwal ma wielu przyjaciół i wierną publiczność, która nadaje sens wszystkim wysiłkom organizacyjnym związanym z jego organizacją. Dodała, że jest przekonana, iż tegoroczna edycja wydarzenia dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Festiwal charakteryzuje bowiem duża różnorodność muzyczna od koncertów organowych po muzykę bardziej popularną, a także różnorodność miejsc i scenerii. Na koniec raz jeszcze wszystkich serdecznie zaprosiła do udziału w Festiwalu.

Tegoroczna edycja Festiwalu przypada na 30 czerwca – 10 lipca 2022 r. i obejmuje 18 koncertów z muzyką polską i światową. Miejsca koncertów to: Łomża, Drozdowo, Łapy, Jedwabne, Stawiski i po raz pierwszy w Szczepankowo oraz Dąbrówka Kościelna. 

Serdecznie zapraszamy!

Energia odnawialna - rusza nowa perspektywa!

paź 06, 2023
Czytaj więcej

Kolejne 2 drogi powiatowe z bruku zostaną przebudowane na terenie gminy Jedwabne

sie 04, 2023
Czytaj więcej

Festyn kultury średniowiecznej na Św. Wawrzyńca

sie 06, 2023
Czytaj więcej

Inauguracja XXX Krajowych Dni Ziemniaka

sie 18, 2023
Czytaj więcej