Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
27°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JesteśmyzUkrainą

Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo

DATA PUBLIKACJI: 2022-06-01 10:41 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wziął udział w oficjalnym wprowadzeniu do obsługi linii szkolnych nowoczesnego pojazdu
1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo

1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo

14
1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo; na zdjęciu: Senator RP Marek Adam Komorowski, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Wiceminister Edukacji, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo; na zdjęciu: Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Śniadowie Agnieszka Edyta Walczuk 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo; na zdjęciu: Poseł na Sejm Kazimierz Gwiazdowski, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo; na zdjęciu: uczestnicy wydarzenia 1.6.2022 r. Elektryczny autobus szkolny w Gminie Śniadowo

W dniu 1 czerwca 2022 r. w Dzień Dziecka odbyło się ciekawe wydarzenie na terenie Gminy Śniadowo. Pierwszy w Województwie Podlaskim i jeden z nielicznych w kraju elektryczny autobus będzie dowoził uczniów do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Śniadowie. Autobus marki Yutong w pełni elektryczny model ICE12 został od początku zaprojektowany i zbudowany z myślą o przewozie dzieci do szkół. Pojazd sprawdził się już na polskich, ale i europejskich trasach, m.in. we Włoszech i Francji. 

Gmina Śniadowo jako jedyna Gmina z Województwa Podlaskiego uzyskała dofinansowanie na zakup zeroemisyjnego transportu w ramach realizowanego przez narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu ,,Kangur - Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły". Celem programu jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliwa w transporcie. 

Wójt Gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski mówił: "Gmina Śniadowo bardzo się cieszy z zakupu autobusu elektrycznego. Zeroemisyjny, ekologiczny transport to konkretne korzyści dla mieszkańców, takie jak mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniejszy hałas. Przede wszystkim to duże korzyści dla Gminy pod względem ekonomicznym".

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski w swojej wypowiedzi podkreślił bardzo cenną, innowacyjną inicjatywę i wyraził wyrazy uznania dla władz Gminy Śniadowo za krzewienie wśród młodzieży wiedzy na temat ekologii i zredukowania emisji zanieczyszczeń w powietrzu. 

W uroczystości wzięli udział m.in.: Wiceminister Edukacji Dariusz Piontkowski, Senator RP Marek Adam Komorowski, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski. 

 

190916031417.jpg

Konkurs Plastyczny - Kartka Wielkanocna 2022

lut 22, 2022
Czytaj więcej

Na pomoc UKRAINIE!

lut 28, 2022
Czytaj więcej

Święto Pułkowe w Śniadowie

kwi 27, 2022
Czytaj więcej

ZAWOŁANI PO IMIENIU - Zjazd przedstawicieli samorządów lokalnych włączonych do programu

lut 18, 2022
Czytaj więcej