Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
10°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JesteśmyzUkrainą

Slajd

Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

DATA PUBLIKACJI: 2022-05-31 08:05 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Staroście Łomżyńskiemu Lechowi Markowi Szabłowskiemu nadano Odznakę Honorową Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji; na zdjęciu od lewej: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji; na zdjęciu od lewej: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

7
30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W poniedziałek 30 maja 2022 r. Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wziął udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas ceremonii wręczono medale dla 96 samorządowców, będące dowodem uznania osobistych zasług dla lokalnych wspólnot i całego Państwa Polskiego. Wśród odznaczonych jest Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński w swoim przemówieniu mówił: "Wielkie podziękowania za Wasze zaangażowanie i czas, jaki poświęcacie na działania na rzecz innych. (...) Państwo polskie to również samorząd. Ze wszystkimi strukturami państwa, instytucjami publicznymi, tworzymy państwo, które ma służyć obywatelom. Wspieramy się, uzupełniamy, rozwiązujemy trudne sytuacje, aby nasi obywatele żyli godnie i bezpiecznie". Minister podkreślił jak ważne są inicjatywy podejmowane w związku z toczącą się wojną w Ukrainie. Wszystkie działania na rzecz uchodźców z Ukrainy i zaangażowanie całego społeczeństwa  pokazało jak ważne jest dobre zarządzanie, organizacja. 

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski podkreślił, że w obecnym czasie praca samorządowców wymaga dużo większego wysiłku, aby zapewnić sprawne działanie administracji, realizującej zadania z bardzo różnych zakresów, zarówno tych typowo obsługowych, jak i inwestycyjnych, czy pomocowych. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystko funkcjonowało na wysokim poziomie.

Odznaka Honorowa Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu. Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. 

Wszystkim ozdnaczonym składamy serdeczne gratulacje!

190916031417.jpg

Akcja "Dokumentujemy STAN WOJENNY!"

maj 24, 2022
Czytaj więcej

Nabór wniosków o Stypendium Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2022/2023

cze 29, 2022
Czytaj więcej

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Łomży

cze 15, 2022
Czytaj więcej

Ogłaszamy II edycję konkursu - „PIĘKNY POWIAT ŁOMŻYŃSKI”

maj 26, 2022
Czytaj więcej