Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-5°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

DATA PUBLIKACJI: 2022-05-31 08:05 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Staroście Łomżyńskiemu Lechowi Markowi Szabłowskiemu nadano Odznakę Honorową Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji; na zdjęciu od lewej: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji; na zdjęciu od lewej: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

7
30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W poniedziałek 30 maja 2022 r. Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wziął udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas ceremonii wręczono medale dla 96 samorządowców, będące dowodem uznania osobistych zasług dla lokalnych wspólnot i całego Państwa Polskiego. Wśród odznaczonych jest Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński w swoim przemówieniu mówił: "Wielkie podziękowania za Wasze zaangażowanie i czas, jaki poświęcacie na działania na rzecz innych. (...) Państwo polskie to również samorząd. Ze wszystkimi strukturami państwa, instytucjami publicznymi, tworzymy państwo, które ma służyć obywatelom. Wspieramy się, uzupełniamy, rozwiązujemy trudne sytuacje, aby nasi obywatele żyli godnie i bezpiecznie". Minister podkreślił jak ważne są inicjatywy podejmowane w związku z toczącą się wojną w Ukrainie. Wszystkie działania na rzecz uchodźców z Ukrainy i zaangażowanie całego społeczeństwa  pokazało jak ważne jest dobre zarządzanie, organizacja. 

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski podkreślił, że w obecnym czasie praca samorządowców wymaga dużo większego wysiłku, aby zapewnić sprawne działanie administracji, realizującej zadania z bardzo różnych zakresów, zarówno tych typowo obsługowych, jak i inwestycyjnych, czy pomocowych. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystko funkcjonowało na wysokim poziomie.

Odznaka Honorowa Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu. Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. 

Wszystkim ozdnaczonym składamy serdeczne gratulacje!

Energia odnawialna - rusza nowa perspektywa!

paź 06, 2023
Czytaj więcej

Kolejne 2 drogi powiatowe z bruku zostaną przebudowane na terenie gminy Jedwabne

sie 04, 2023
Czytaj więcej

Festyn kultury średniowiecznej na Św. Wawrzyńca

sie 06, 2023
Czytaj więcej

Inauguracja XXX Krajowych Dni Ziemniaka

sie 18, 2023
Czytaj więcej