Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
19°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

DATA PUBLIKACJI: 2022-05-31 08:05 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Staroście Łomżyńskiemu Lechowi Markowi Szabłowskiemu nadano Odznakę Honorową Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji; na zdjęciu od lewej: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji; na zdjęciu od lewej: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

7
30.05.2022 r. Starosta Łomżyński odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W poniedziałek 30 maja 2022 r. Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wziął udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas ceremonii wręczono medale dla 96 samorządowców, będące dowodem uznania osobistych zasług dla lokalnych wspólnot i całego Państwa Polskiego. Wśród odznaczonych jest Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński w swoim przemówieniu mówił: "Wielkie podziękowania za Wasze zaangażowanie i czas, jaki poświęcacie na działania na rzecz innych. (...) Państwo polskie to również samorząd. Ze wszystkimi strukturami państwa, instytucjami publicznymi, tworzymy państwo, które ma służyć obywatelom. Wspieramy się, uzupełniamy, rozwiązujemy trudne sytuacje, aby nasi obywatele żyli godnie i bezpiecznie". Minister podkreślił jak ważne są inicjatywy podejmowane w związku z toczącą się wojną w Ukrainie. Wszystkie działania na rzecz uchodźców z Ukrainy i zaangażowanie całego społeczeństwa  pokazało jak ważne jest dobre zarządzanie, organizacja. 

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski podkreślił, że w obecnym czasie praca samorządowców wymaga dużo większego wysiłku, aby zapewnić sprawne działanie administracji, realizującej zadania z bardzo różnych zakresów, zarówno tych typowo obsługowych, jak i inwestycyjnych, czy pomocowych. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystko funkcjonowało na wysokim poziomie.

Odznaka Honorowa Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu. Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. 

Wszystkim ozdnaczonym składamy serdeczne gratulacje!

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Kompleksowa restauracja ołtarza bocznego pw. św. Jakuba w kościele w Drozdowie - etap I”

lut 09, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej