Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
27°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JesteśmyzUkrainą

Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku

DATA PUBLIKACJI: 2022-05-13 09:40 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wzięła udział w uroczystym pożegnaniu oficera 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego
13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mjr Daniel Mazur

13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mjr Daniel Mazur

21
13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku: mjr Daniel Mazur i poczet sztandarowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego podczas hymnu 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku: na zdjęciu: Dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego płk Paweł Gałązka wręcza pamiątkową odznakę dla mjra Daniela Mazura 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: Wicestarosta Maria Dziekońska podczas wystąpienia, po lewej - Dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego płk Paweł Gałązka, po prawej: Dyrektor Domu Biskupiego w Łomży ks. kan. dr Jacek Kotowski i Biskup Diecezjalny Łomżyński Janusz Stepnowski 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: przybyli na uroczystość 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mjr Daniel Mazur i Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: Senator RP Marek Adam Komorowski podczas wystąpienia, trzyma w ręku okolicznościowy zestaw zawierający  flagę i kopię oryginalnego tekstu hymnu, które za chwilę przekaże dla mjr Daniela Mazura 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mjr Daniel Mazur i Poseł na Sejm RP Stefan Krajewski 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś i mjr Daniel Mazur 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski przekazuje flagę dla mjr Daniela Mazura 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys przekazuje flagę dla mjr Daniela Mazura 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mjr Daniel Mazur i Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Agnieszka Barbara Muzyk 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mjr Daniel Mazur i Komendant Nadnarwiańskiego Hufca ZHP Wiesław Domański 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu od prawej: Dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego w Łomży płk Paweł Gałązka oraz kapłani: Proboszcz Parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży ks Andrzej Godlewski, Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży ks. Tomasz Grabowski,  ks. Jacek Kotowski i Biskup Diecezjalny Łomżyński Janusz Stepnowski 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mundur mjr. Daniela Mazura z poprzedniej misji 13.05.2022 r. Mjr Daniel Mazur wyrusza na misję do Iraku; na zdjęciu: mjr Daniel Mazur z pracownikami kierowanej sekcji

W piątek 13 maja 2022 r. w Sali Tradycji na terenie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego w Łomży odbyła się niecodzienna uroczystość - pożegnanie udającego się na misję w Iraku mjr. Daniela Mazura.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania rozkazu personalnego Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego kierującego mjr Daniela Mazura na misję w Iraku. Następnie zgromadzonych w Sali Tradycji powitał  Dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego im. gen. bryg. Mariana Raganowicza płk Paweł Gałązka, który określił misję mjr Daniela Mazura jako „ważne zadanie w środowisku międzynarodowym”.  "Życzę zdrowia, wytrwałości i powrotu w doskonałej formie." – mówił Dowódca Pułku. Wręczył  również majorowi pamiątkową odznakę 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego nr 4.

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska żegnając współpracującego od dwóch lat z lokalnym środowiskiem oficera zwróciła się do Niego: "Zostając żołnierzem Wojska Polskiego, oddał - Pan Komandorze - całą decyzyjność co do swojej osoby Ojczyźnie. Z góry godzicie się jako żołnierze, że ktoś inny za Was będzie decydował gdzie będzie mieszkać, co robić, czy będziecie pełnić służbę w kraju, czy za granicą. To wielkie poświęcenie, które nie każdy jest w stanie ofiarować dla kraju. Dziś, chyba po raz pierwszy, zobaczyłam na Pańskiej twarzy smutek i zamyślenie. Chciałabym go przypisać jedynie rozłące z nami. Wiem jak bardzo Dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego płk Pawel Gałżaka ceni sobie Pańską pracę. Myślę, że wyrażając zgodę na udział Pana w XII zmienie PKW w Iraku, kierował się zasadą, iż dobrzy fachowcy, dobrzy ludzie, potrzebni są również tam. Proszę wracać do jednostki macierzystej, czyli do Łomży, całym i zdrowym."

W wydarzeniu udział wzięli licznie przybyli duchowni, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele łomżyńskich instytucji i organizacji oraz żołnierze i pracownicy cywilni wojska.  Mjr Daniel Mazur dziękując przybyłym podkreślił, że obecność tą traktuje jako wyraz szacunku do Wojska Polskiego, Dowódcy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego i Jego skromnej osoby.

- Obiecuję sumiennie wykonywać swoje obowiązki służbowe i być godnym ambasadorem naszego regionu. Jestem oficerem Wojska Polskiego w Łomży, a to zobowiązuje – mówił mjr Daniel Mazur.

Mjr Daniel Mazur służy w Łomży od stycznia 2020 roku. Trzykrotnie wyjeżdżał na misję do Afganistanu (2012, 2017, 2018), był również w Kosowie (2014). Do Iraku wyjedzie razem z grupą około 300 żołnierzy wchodzących w skład XII Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Zastąpią oni swoich kolegów z XI PKW po półrocznych szkoleniach i przygotowaniach. Misja Polaków polega na doradztwie i rozwoju zdolności do funkcjonowania instytucji bezpieczeństwa w Iraku i Królestwie Jordanii. Trzonem Polskiego Kontyngentu Wojskowego jest 5. Lubuski Pułk Artylerii w Sulechowie. Jest jedynym reprezentantem z wojewódtwa podlaskiego w XII zmianie PKW.

190916031417.jpg

Konkurs Plastyczny - Kartka Wielkanocna 2022

lut 22, 2022
Czytaj więcej

Na pomoc UKRAINIE!

lut 28, 2022
Czytaj więcej

Święto Pułkowe w Śniadowie

kwi 27, 2022
Czytaj więcej

ZAWOŁANI PO IMIENIU - Zjazd przedstawicieli samorządów lokalnych włączonych do programu

lut 18, 2022
Czytaj więcej