Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
-2°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Nowy odcinek DK63 oddany do użytku!

DATA PUBLIKACJI: 2021-12-20 15:04 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
W piątek 17.12.2021 r. Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wzięła udział w oficjalnym otwarciu nowego odcinka DK63 od Podgórza do węzła Łomża Południe, który łączy się z drogą ekspresową S61 Via Baltica.
17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63m, na zdjęciu oficjalne przecięcie wstęgi dokonane przez zaproszonych gości

17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63m, na zdjęciu oficjalne przecięcie wstęgi dokonane przez zaproszonych gości

11
17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu od lewej: Senator RP Marek Komorowski, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski przemawia do zgromadzonych 17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu: Dyrektor Białostockiego Oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski przemawia do zgromadzonych 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski udziela wywiadu 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys udziela wywiadu 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska udziela wywiadu 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63

Odcinek liczący blisko 9 km stanowi pierwszy fragment Obwodnicy Łomży, który w przyszłości ma przejąć ruch kierujący się od Zambrowa na Mazury, z pominięciem centrum Łomży.

Oddany o użytku nowy odcinek DK63 jest drogą jednojezdniową tj. ma po jednym pasie ruchu o szerokości 3,5 m w każdą stronę. Jezdnia o nawierzchni asfaltowej ma szerokość 7 metrów, plus tzw. opaski bitumiczne o szerokości 0,75 m. Droga przystosowana jest do ciężkiego ruchu - obciążenie nawierzchni 11,5 tony/oś. Dodatkowo wybudowano wiadukt nad linią kolejową nr 49 relacji Śniadowo - Łomża, który dostosowany jest do ewentualnej przyszłej rozbudowy tej linii. 

Równolegle do DK63 wybudowano jezdnie dodatkowe, rozprowadzające ruch lokalny, umożliwiające min. dojazd do sąsiadujących z inwestycją pól. Jednocześnie pełnią one funkcję ciągów pieszo-rowerowych. Tam, gdzie dodatkowe jezdnie nie mają zachowanej ciągłości wykonane zostały fragmenty ciągu pieszo-rowerowego. To wszystko umożliwiło pieszym i rowerzystom przemieszczanie się wzdłuż całej drogi krajowej nr 63.

W ramach zrealizowanych prac, nie zabrakło też urządzeń ochrony środowiska. Powstały dwa duże przejścia dla zwierząt, w tym jedno - górą drogi. Jezdnia została również w znacznej części wygrodzona, co ma ograniczyć do minimum możliwość wtargnięcia zwierząt na jezdnię.  

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad, z udziałem m.in.: Senatora RP Marka Komorowskiego, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, Kierownika Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Białymstoku Wojciecha Borzuchowskiego, Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa. Powiat Łomżyński reprezentowała Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska.

Kierownik Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Białymstoku Wojciech Borzuchowski mówił "To droga, która zmienia swój przebieg w związku z budową południowej części obwodnicy Łomży. (...) To pierwsza część tej obwodnicy. (...) Druga zostanie przekazana do użytkowania w miesiącu marcu przyszłego roku". 

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska stwierdziła, że ,,Dzisiaj oddajemy kolejny odcinek drogi krajowej nr 63 - radość jest tym większa, bo to jest ważny element infrastruktury najwyższej klasy łączącej bardzo ważne drogi w Powiecie Łomżyńskim i element ogólny infrastruktury, którą budujemy z różnych funduszy rządowych. Jesteśmy bardzo wdzięczni Rządowi Polskiemu jak i Dyrekcji Generalnej w Białymstoku za realizację tego odcinka." 

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/gddkia-bialystok/dk63---nowy-odcinek-na-sieci-drog-w-rejonie-lomzy

190916031417.jpg

Zaproszenie na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o ,,Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża’’

gru 07, 2021
Czytaj więcej

XXIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego o Mistrzostwo Łomży już za nami!

wrz 27, 2021
Czytaj więcej

Pierwsza Dama Agata Kornhauser - Duda wzięła udział w podsumowaniu projektu "SamoRządowe przygody z nauką"

paź 01, 2021
Czytaj więcej

Spektakl historyczny "Ostatni schron Góry Strękowej"

wrz 17, 2021
Czytaj więcej