Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-5°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Nowy odcinek DK63 oddany do użytku!

DATA PUBLIKACJI: 2021-12-20 15:04 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
W piątek 17.12.2021 r. Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska wzięła udział w oficjalnym otwarciu nowego odcinka DK63 od Podgórza do węzła Łomża Południe, który łączy się z drogą ekspresową S61 Via Baltica.
17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63m, na zdjęciu oficjalne przecięcie wstęgi dokonane przez zaproszonych gości

17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63m, na zdjęciu oficjalne przecięcie wstęgi dokonane przez zaproszonych gości

11
17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu od lewej: Senator RP Marek Komorowski, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski przemawia do zgromadzonych 17.12.2021 r. Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu: Dyrektor Białostockiego Oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski przemawia do zgromadzonych 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski udziela wywiadu 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys udziela wywiadu 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63, na zdjęciu Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska udziela wywiadu 17.12.2021r Oddanie odcinka drogi krajowej nr 63

Odcinek liczący blisko 9 km stanowi pierwszy fragment Obwodnicy Łomży, który w przyszłości ma przejąć ruch kierujący się od Zambrowa na Mazury, z pominięciem centrum Łomży.

Oddany o użytku nowy odcinek DK63 jest drogą jednojezdniową tj. ma po jednym pasie ruchu o szerokości 3,5 m w każdą stronę. Jezdnia o nawierzchni asfaltowej ma szerokość 7 metrów, plus tzw. opaski bitumiczne o szerokości 0,75 m. Droga przystosowana jest do ciężkiego ruchu - obciążenie nawierzchni 11,5 tony/oś. Dodatkowo wybudowano wiadukt nad linią kolejową nr 49 relacji Śniadowo - Łomża, który dostosowany jest do ewentualnej przyszłej rozbudowy tej linii. 

Równolegle do DK63 wybudowano jezdnie dodatkowe, rozprowadzające ruch lokalny, umożliwiające min. dojazd do sąsiadujących z inwestycją pól. Jednocześnie pełnią one funkcję ciągów pieszo-rowerowych. Tam, gdzie dodatkowe jezdnie nie mają zachowanej ciągłości wykonane zostały fragmenty ciągu pieszo-rowerowego. To wszystko umożliwiło pieszym i rowerzystom przemieszczanie się wzdłuż całej drogi krajowej nr 63.

W ramach zrealizowanych prac, nie zabrakło też urządzeń ochrony środowiska. Powstały dwa duże przejścia dla zwierząt, w tym jedno - górą drogi. Jezdnia została również w znacznej części wygrodzona, co ma ograniczyć do minimum możliwość wtargnięcia zwierząt na jezdnię.  

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad, z udziałem m.in.: Senatora RP Marka Komorowskiego, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, Kierownika Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Białymstoku Wojciecha Borzuchowskiego, Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa. Powiat Łomżyński reprezentowała Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska.

Kierownik Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Białymstoku Wojciech Borzuchowski mówił "To droga, która zmienia swój przebieg w związku z budową południowej części obwodnicy Łomży. (...) To pierwsza część tej obwodnicy. (...) Druga zostanie przekazana do użytkowania w miesiącu marcu przyszłego roku". 

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska stwierdziła, że ,,Dzisiaj oddajemy kolejny odcinek drogi krajowej nr 63 - radość jest tym większa, bo to jest ważny element infrastruktury najwyższej klasy łączącej bardzo ważne drogi w Powiecie Łomżyńskim i element ogólny infrastruktury, którą budujemy z różnych funduszy rządowych. Jesteśmy bardzo wdzięczni Rządowi Polskiemu jak i Dyrekcji Generalnej w Białymstoku za realizację tego odcinka." 

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/gddkia-bialystok/dk63---nowy-odcinek-na-sieci-drog-w-rejonie-lomzy

Energia odnawialna - rusza nowa perspektywa!

paź 06, 2023
Czytaj więcej

Kolejne 2 drogi powiatowe z bruku zostaną przebudowane na terenie gminy Jedwabne

sie 04, 2023
Czytaj więcej

Festyn kultury średniowiecznej na Św. Wawrzyńca

sie 06, 2023
Czytaj więcej

Inauguracja XXX Krajowych Dni Ziemniaka

sie 18, 2023
Czytaj więcej