Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
-3°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

"Doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży" - podsumowanie projektu

DATA PUBLIKACJI: 2021-12-14 10:45 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Z końcem grudnia 2021 roku Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego - kończy realizację projektu pn. "Doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży". Zadanie dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
VI-XII.12.2021 r. Realizacja projektu "Doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży"

VI-XII.12.2021 r. Realizacja projektu "Doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży"

8
VI-XII.12.2021 r. Realizacja projektu "Doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży" VI-XII.12.2021 r. Realizacja projektu "Doposażenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży"

Dzięki realizacji zadania udało się unowocześnić oraz znacząco podnieść standard działalności i oferty naszej Instytucji Kultury. Między innymi:

  1. Wyposażono szatnie i przebieralnie. Zakupiono zestaw szafek i ławek do 4 przebieralni / szatni Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Dzięki temu stroje są w należyty sposób zabezpieczone na czas prób, wydarzeń itp. Doposażenie sal pozwala prowadzić zajęcia i wydarzenia, z dziećmi, z młodzieżą, z osobami dorosłymi, w których wymagana jest zmiana strojów.
  2. Doposażono małą salę baletową. Zakupiono zestaw luster w ramie odpornych na uderzenia, drążek baletowy wolno-stojący, zestaw mat treningowych fitness, zestaw wieszaków na maty. Zakup zestawu luster, drążka wieszaków pozwoliło wykorzystać małą salę taneczną i wzbogaciło ją o nowe możliwości pracy w małych grupach oraz rozszerzyło ofertę o nowy rodzaj zajęć baletowych.
  3. Zakupiono zestaw instalacji antywłamaniowej, który umożliwił wymianę starego systemu. Nowy zabezpiecza przed włamaniem, jak również posiada czujki przeciwpożarowe sygnalizujące dym. Zapewnia bezpieczeństwo osób biorących udział w zajęciach oraz pracowników ośrodka.
  4. Wyposażono salę wystaw ,,Studio atelier dobrego smaku''. Polegało na zakupie mebli, oświetlenia oraz zestawu wystawienniczego, które będą służyły do ekspozycji prac plastycznych oraz ekranu multimedialnego. Dzięki tym zakupom stworzono nowe uniwersalne pomieszczenie, które łączy funkcję małej sali wystaw, miejsca spotkań i wernisaży.
  5. Zakupiono zestawy komputerowo-graficzne i fotograficzny. Zakupiony nowy sprzęt służy do realizacji oprawy fotograficznej, multimedialnej, graficznej i filmowej działalności naszej instytucji. Zakup pozwala w pełni wykorzystać posiadany sprzęt, dostosowuje go do stale zmieniających się standardów. Zakup przyczynił się do poprawy archiwizowania i dokumentowania działalności jednostki, dokumentowania koncertów, imprez, wydarzeń związanych z działalnością grup artystycznych działających w ramach Ośrodka.
  6. Zakupiono zestaw urządzeń audio do studia nagrań, m.in. zestawu mikrofonów bezprzewodowych, mikrofonu pojemnościowego, odsłuchów nausznych, wokalizera. Zakupione urządzenia służą do rejestracji nagrań, koncertów, ułatwiają organizację,  prowadzenie i nagłośnienie wydarzeń i zajęć organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.
  7. Zakupiono zestaw modułowych mebli na korytarz / poczekalnię, które zapewniają organizację komfortowej przestrzeni korytarzy i poczekalni dla rodziców lub też uczestników zajęć itp.
  8. Zakupiono zestaw prasowalnicy z funkcją prasowania pionowego. Zakup umożliwia sprawne przygotowanie strojów do występów zespołów działających przy ROK w Łomży.
  9. Zakupiono zestawy osłon okiennych do 2 sal tanecznych, sali wystaw ,,Studio Atelier'', pracowni administracji, pracowni finansów, kostiumerni tańców latynoamerykańskich. Nowe rolety zastąpiły stare, zużyte, zapewnią komfort pracy w pracowniach.

Koszty projektu ogółem to 133.510,00 zł, z czego 101.000,00 zł stanowi dotacja z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodząca z Funduszu Promocji Kultury.

190916031417.jpg

Zaproszenie na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o ,,Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża’’

gru 07, 2021
Czytaj więcej

XXIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego o Mistrzostwo Łomży już za nami!

wrz 27, 2021
Czytaj więcej

Pierwsza Dama Agata Kornhauser - Duda wzięła udział w podsumowaniu projektu "SamoRządowe przygody z nauką"

paź 01, 2021
Czytaj więcej

Spektakl historyczny "Ostatni schron Góry Strękowej"

wrz 17, 2021
Czytaj więcej