Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
14°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Blisko 8 litrów krwi oddano w ramach akcji "Samorządowcy z darem krwi"

DATA PUBLIKACJI: 2021-09-03 10:17 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | powiat,
W dniu 3 września 2021 r. na parkingu Starostwa Powiatowego z Łomży w godzinach 8.30 - 12.30 samorządowcy, strażacy, policjanci a także ludzie dobrej woli - mieszkańcy Łomży i Powiatu Łomżyńskiego oddawali najcenniejszy dar- krew!
3.09.2021 r. Akcja społeczna: SAMORZĄDOWCY Z DAREM KRWI; na zdjęciu od lewej: strażacy - honorowo oddający krew z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej kpt. Jacek Bargielski, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

3.09.2021 r. Akcja społeczna: SAMORZĄDOWCY Z DAREM KRWI; na zdjęciu od lewej: strażacy - honorowo oddający krew z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej kpt. Jacek Bargielski, Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

8
3.09.2021 r. Akcja społeczna: SAMORZĄDOWCY Z DAREM KRWI; na zdjęciu: I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinspektor Marcin Rymarski przygotowujący się do honorowego oddania krwi

Krew - nie można jej kupić ani wyprodukować. Nie da się jej też niczym zastąpić. Jest cudem i bezcennym darem, którym należy się dzielić. W myśl tej idei mieszkańcy Powiatu Łomżyńskiego, miasta Łomży, pracownicy Starostwa, strażacy, a także I Zastępca Komendanta Policji Miejskiej w Łomży Marcin Rymarski oddali krew w KRWIOBUSIE. Żeby to zrobić - trzeba być w pełni zdrowym, co dla wielu chętnych osób stało się obecnie barierą uniemożliwiającą włączenie się w akcję. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, dla tych, którzy to w piątek zrobili!

"Tych akcji jest coraz więcej jeżeli chodzi o oddawanie krwi dla potrzebujących, ale uznaliśmy, że potrzeby są ciągle ogromne i jest to lek nie do zastąpienia. Jeszcze medycyna nie doszła do takiego poziomu, żeby wyprodukować sztuczną krew. Zachęcamy, apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta Łomży, Powiatu Łomżyńskiego, tych, którzy znajdą się w pobliżu, żeby chcieli skorzystać z takiej możliwości i oddać dzisiaj krew. Dodatkowo można także zarejestrowac się jako dawca szpiku kostnego" - mówił podczas spotkania z mediami Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska towarzyszyli rano pierwszym osobom, które przybyły, by oddać krew w ramach prowadzonej akcji, wiedząc jak ważne jest to działanie! Władzom Powiatu udzielili wsparcia I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży Marcin Rymarski i Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży Jacek Bargielski. Dziękujemy za zaanagażowanie!

"Oddaję krew, żeby pomóc innym. Krwi się nie da wyprodukować. Pierwszy raz krew oddawałem w 2006 r. Później miałem troszeczkę przerwy. Potem zacząłem cały czas oddawać i już tyle lat się to ciągnie. Coraz więcej strażaków oddaje krew" - powiedział ogniomistrz Piotr Kamiński z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Strażyb Pożarnej w Łomży, który jako jeden z pierwszych oddał krew.

"To moja pierwsza donacja. Już dłuższy czas miałem takie pragnienie. Przede wszystkim dlatego, że wiele lat temu moja mama skorzystała z krwi ofiarowanej przez dawców. To jej uratowało życie.  Mam taki dług do spłacenia. Jest to taka forma, żeby poczuć się kimś dobrym. Kimś, kto żyje po to, żeby pomagać" -  skomentował Marcin Pieńkowski, pracownik Starostwa Powiatowego w Łomży. 

To pierwsza ale z pewnością nie ostatnia akcja Powiatu Łomżyńskiego związania z oddawaniem krwi. Bilans akcji to 17 osób i blisko 8 litrów krwi. Wśród oddajacych krew były osoby doświadczone w krwiodawstwie, między innymi takie które mogą się pochwalić niemałym wynikiem - 40 litrów krwi oddanych w ciągu 17 lat, a także takie, które postanowiły zrobić to po raz pierwszy.

Wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew - serdecznie dziękujemy za serce i wyjątkowy dar!

XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2023

cze 28, 2023
Czytaj więcej

DNI ZIÓŁ NARWIAŃSKICH

lip 17, 2023
Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2023

cze 12, 2023
Czytaj więcej

Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński Patronem Powiatu Łomżyńskiego

maj 28, 2023
Czytaj więcej