Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
7°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Premier RP Mateusz Morawiecki w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2021-08-10 09:40 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | powiat,
W dniu 9 sierpnia 2021 r. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie by oddać hołd Romanowi Dmowskiemu.
09.08.2021 r. Premier Mateusz Morawiecki w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

09.08.2021 r. Premier Mateusz Morawiecki w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

7
09.08.2021 r. Premier Mateusz Morawiecki w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie; na zdjęciu Anna Archacka Dyrektor Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński, Mateusz Morawiecki Premier RP 09.08.2021 r. Premier Mateusz Morawiecki w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie 09.08.2021 r. Premier Mateusz Morawiecki w Muzeum Przyrody - Dworze Lutosławskich w Drozdowie; na zdjęciu: Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Podczas pobytu w Muzeum Premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Romana Dmowskiego, który w Dolnym Dworze Lutosławskich spędził ostatnie miesiące życia i zmarł 2 stycznia 1939 roku.

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski przedstawił Premierowi plany związane z rozbudową instytucji i utworzenia Muzeum Rodziny Lutosławskich i Romana Dmowskiego, Ośrodka Historyczno - Przyrodniczego. 

Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski podziękował Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wsparcie przedsięwzięcia środkami finansowymi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Patriotycznego.

Starosta podziękował Premierowi za odwiedzenie Muzeum i wspólnie z Anną Archacką Dyrektor Muzeum zaprosił na otwarcie nowej instytucji w roku 2022.  

 

 

 

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Stanowisko Zarządu Powiatu Łomżyńskiego w sprawie przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 1900B w miejscowości Czarnocin, gmina Piątnica

gru 05, 2023
Czytaj więcej

Gala wręczenia Nagród i Stypendiów Starosty Łomżyńskiego

gru 08, 2023
Czytaj więcej