Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
10°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Jarosław Cholewicki z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

DATA PUBLIKACJI: 2021-07-12 09:06 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży został nagrodzony podczas Gali Finałowej XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża
11.07.2021 r. Wręczenie Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego dla Dyrektora ROK w Łomży Jarosława Cholewickiego; na zdjęciu Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś. Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki przemawia do zgromadzonych.

11.07.2021 r. Wręczenie Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego dla Dyrektora ROK w Łomży Jarosława Cholewickiego; na zdjęciu Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś. Dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki przemawia do zgromadzonych.

1

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż na mocy uchwały Nr 194/3293/2021 Zarządu Województwa Podlaskiego z 26 marca 2021 roku, Jarosław Cholewicki Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. Uroczystość wręczenia odbyła się podczas Gali Finałowej XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża.

11 lipca 2021 r. w urokliwej scenerii zabytkowego parku Muzeum Przyrody - Dworu Lutosławskich w Drozdowie, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś wręczył Dyrektorowi ROK w Łomży Jarosławowi Cholewickiemu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności na rzecz kultury w Województwie Podlaskim. Wicemarszałek w swojej wypowiedzi podkreślił liczne zasługi Dyrektora Cholewickiego. Docenił jego dorobek i zaangażowanie w tworzenie kultury w Subregionie Łomżyńskim. Życzył mu kolejnych sukcesów i wielu wspaniałych pomysłów do realizacji.

Dyrektor Jarosław Cholewicki dziękując Wicemarszałkowi za przyznaną nagrodę, przyznał, iż od początku swoje życie związał z łomżyńską działanością kulturalną, z czego bardzo się cieszy. Dodał, że jego działalność nie jest jednoosobowa - to cały wspaniały zespół współpracowników.

Jarosław Cholewicki to absolwent Instytutu Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowych Studiów Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku Marketing w Zarządzaniu Instytucjami Kultury. Karierę zawodową rozpoczął na studiach prowadząc Klub Studencki „Łajba” w Sopocie. Następnie pracował w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Młodzieżowym Centrum Kultury w Gdyni. W 1989 r. wrócił do Łomży gdzie został zatrudniony jako Zastępca Dyrektora MDK-DŚT w Łomży. W listopadzie 1990 r. został powołany na stanowisko Dyrektora WDK w Łomży. W 1992 r. wygrał konkurs na Dyrektora ROK w Łomży. W latach 2003-2007 sprawowal funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji Kultury Związku Powiatów Polskich.

Na co dzień aktywnie współpracuje z instytucjami kultury, stowarzyszeniami oraz fundacjami regionalnymi i ogólnopolskimi. Organizator znaczących wydarzeń kulturalnych jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, Scena Młodych Wokalistów, Przegląd Kapel i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej, Teatrów Wiejskich i Obrzędowych.

Oragnizator Jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej Hanki Bielickiej w 1999 r. Pomysłodawca i organizator koncertów takich gwiazd jak: Ray Wilson, Phil Bates, Marek Piekarczyk, Monika Kuszyńska, Edyta Gepert, Carlos Averhoff, Michał Bajor, Rudi Shubert czy Majka Jeżowska. W międzyczasie ukończył liczne kursy i szkolenia specjalistyczne i kwalifikacyjne. W 2003 r. otrzymał dyplom "Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury". W 2006 r. otrzymał medal Zasłużony dla Kultury Polskiej. Laureat nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w zakresie upowszechniania kultury w Województwie Podlaskim w 2009 roku. Nagrodzony nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 r. za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury. W roku 2018 odebrał prestiżową nagrodę "Kurpika" za działania na rzecz upowszechniania kultury kurpiowskiej.

 

Składamy na ręce Pana Dyrektora serdeczne gratulacje!

190916031417.jpg

FESTYN SamoRządowe Przygody z Nauką w Jarnutach

sie 26, 2021
Czytaj więcej

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU - „PIĘKNY POWIAT ŁOMŻYŃSKI”

maj 27, 2021
Czytaj więcej

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

sie 02, 2021
Czytaj więcej

34. Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA otwarty!

cze 10, 2021
Czytaj więcej