Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-2°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd

Podziękowania dla Starosty Łomżyńskiego od IPN w Białymstoku

DATA PUBLIKACJI: 2021-01-08 14:26 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
W dniu 8 stycznia 2021 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski otrzymał odznaczenie będące podziękowaniem za owocną współpracę i udzielane wsparcie Instytutowi Pamięci Narodowej.
Wręczenie okolicznościowego grawertonu od IPN w Białymstoku, 08.01.2021 r.
Na zdjęciu od lewej: Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Białymstoku dr hab. Krzysztof Sychowicz, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

Wręczenie okolicznościowego grawertonu od IPN w Białymstoku, 08.01.2021 r. Na zdjęciu od lewej: Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Białymstoku dr hab. Krzysztof Sychowicz, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski

5

Odznaczenie zostało wręczone z okazji Jubileuszu 20-lecia działalności Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. W imieniu Dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku dr hab. Piotra Kardeli, odznaczenie wręczył Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Białymstoku dr hab. Krzysztof Sychowicz.

Podczas przekazywania odznaczenia dr hab. Krzysztof Sychowicz powiedział, że jest to pierwsze w regionie wręczone podziękowanie. Symbolizuje ono wkład i zaangażowanie władz Powiatu, w tym Starosty Łomżyńskiego w działalność IPN w Białymstoku. Dodał, że współpraca pomiędzy obu instytucjami zawsze była owocna, pełna zaangażowania, dążąca do poszukiwania prawdy historycznej oraz pielęgnowania historii narodu polskiego jak i naszej małej Ojczyzny.

Starosta Lech Marek Szabłowski podziękował za to wyróżnienie. Powiedział, że jest to nasz moralny obowiązek, aby poszukiwać prawdy i pielęgnować pamięć o tych, którzy zasłużyli się dla naszej Ojczyzny. Dodał, że IPN w Białymstoku zawsze był otwarty na współpracę i realizację wspólnych działań.

Na zakończenie obie strony wyraziły wolę dalszej współpracy.

 

 

190916031417.jpg

Spotkanie autorskie prof. Jan Żaryn

wrz 26, 2022
Czytaj więcej

Warsztaty Pocztów Sztandarowych Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Łomżyńskiego 2022

paź 05, 2022
Czytaj więcej

Trwa remont w Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie

paź 14, 2022
Czytaj więcej

Izabella Grochowska nagrodzona przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej!

lis 21, 2022
Czytaj więcej