Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
13°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

GIS ostrzega. W rodzynkach użytych do mieszanki studenckiej wykryto substancje groźne dla zdrowia. Produkt dostępny w Żabce

DATA PUBLIKACJI: 2020-10-15 12:43 | OPUBLIKOWAŁ: Marcin Pieńkowski
GIS ostrzega przed spożyciem "Mieszanki Studenckiej HAPS" dostępnej w sieci Żabka. W rodzynkach użytych do jej produkcji, wykryto pozostałości pestycydu. Zjedzenie produktu może być groźne dla zdrowia konsumentów.
1. W rodzynkach wykryto groźną substację

Informacja o groźnym "składniku" wykrytym w popularnym produkcie dotarła do Polski z Niemiec dzięki Systemowi Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Urzędnicy zaalarmowali polskie służby, że pochodzące z Chile rodzynki użyte do produkcji dwóch partii mieszanek studenckich, zawierają substacje groźne dla zdrowia. W produkcie wykryto niebezpieczny poziom iprodionu - jednego z pestycydów.

Chodzi o dwie partie produktu, dostępne w sieci sklepów Żabka. Poniżej szczegóły dotyczące wycofanych produktów:

  • Produkt: MIESZANKA STUDENCKA HAPS 30G

  • Dystrybutor: Żabka Polska sp. z o.o.

  • Numer partii i termin przydatności do spożycia: 20000891 z datą ważności do 18.10.2020 r., 20000891 z datą ważności do 06.12.2020 r.

Mieszanka studencka wycofana ze sklepów
Mieszanka studencka wycofana ze sklepów (GIS)

2. Iprodion jest nielegalny w UE

GIS ostrzega wszystkich przed spożyciem mieszanki studenckiej zawierającej szkodliwe substancje. Dystrybutor przeprasza klientów i prosi o zwroty skażonego produktu.

"Apelujemy do wszystkich klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru. Zwrotu produktów należy dokonać w sklepie Żabka, w którym dokonano zakupu, a za przyniesiony produkt otrzymają państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu produkt" - informuje Żabka w komunikacie wystosowanym do klientów.

Iprodion był składnikiem preparatów stosowanych do opryskiwania roślin. Zwalczał m.in. szarą pleśń. W 2018 r. został wycofany z użycia na terenie Unii Europejskiej.