Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
19°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Komunikat w sprawie przyjmowania interesantów w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

DATA PUBLIKACJI: 2020-05-25 13:50 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Zdjęcie

1

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 878) od poniedziałku 25 maja 2020 przywrócona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw   w urzędach  przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych i zasady, że  liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.

W związku z powyższym  wznawia się także bezpośrednią obsługę w  punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, prowadzonych przez Powiat Łomżyński , tj.     w budynku Starostwa Powiatowego, ul. Szosa Zambrowska 1/27 – pok. 215 i 218.

Warunkiem uzyskania porady osobistej jest  wcześniejsze umówienie wizyty telefonicznie  (86 2156918).

Prosimy, aby interesanci korzystający z porad w punktach  przestrzegali ogólnie obowiązujących   w czasie epidemii zasad bezpieczeństwa, tzn. zasłaniali usta i nos, zachowywali bezpieczną odległość, używali rękawiczek jednorazowych lub korzystali z  dezynfekcji rąk po wejściu do urzędu .

 Podczas udzielania porady w punkcie może przebywać jedna osoba uprawniona do skorzystania  z porady. 

Mimo wznawiania bezpośredniej obsługi interesantów w urzędzie, nadal zachęca się osoby uprawnione do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej  do załatwiania swoich spraw bez konieczności osobistej wizyty i korzystania z możliwości innych kanałów komunikacji, takich jak telefon lub  e-mail.

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Kompleksowa restauracja ołtarza bocznego pw. św. Jakuba w kościele w Drozdowie - etap I”

lut 09, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej