Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład
Pogoda dziś:
6°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Prezydent RP w Kolnie

DATA PUBLIKACJI: 2020-01-14 14:56 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | powiat,
Pan Prezydent Andrzej Duda z pierwszą wizytą krajową w 2020 roku udał się do Kolna, w województwie podlaskim. Wizytę rozpoczął od oddania hołdu i złożenia kwiatów pod pomnikiem żołnierzy polskich, poległych w czasie wojny w 1920 roku i pomnikiem poświęconym działaczom "Solidarności". Kwiaty razem z Prezydentem złożyli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś i Burmistrz Kolna Andrzej Duda.
Zdjęcie

4
Zdjęcie

Następnie Prezydent otworzył konferencję „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”, którą Kancelaria Prezydenta RP organizuje jako forum do wspólnej dyskusji z samorządowcami, którzy w ten sposób uzyskują możliwość bezpośredniego przedstawienia swoich propozycji i postulatów.

Na  spotkanie z głową państwa, w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbywała się konferencja, przyjechali samorządowcy z całego regionu, w tym Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski. Wzięli w nim też udział podlascy parlamentarzyści - Marek Komorowski, Jacek Bogucki i Mariusz  Gromko. Prezydentowi towarzyszyli Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska i  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Prezydent Andrzej Duda otwierając spotkanie podkreślał, iż „Polska musi rozwijać się równomiernie” , równomierny rozwój jest warunkiem do korzystania z podstawowych zasad konstytucyjnych m.in. prawa do wyboru miejsca zamieszkania,  czy miejsca pracy.  
Jak mówił Prezydent - Wszędzie muszą być stwarzane dla ludzi szanse po to, żeby zasady konstytucyjne mogły być w praktyce faktycznie realizowane. Żebyśmy mieli prawdziwe prawo wyboru miejsca zamieszkania, to wszędzie musi być dobra komunikacja, która pozwoli realizować się zawodowo, biznesowo, która pozwoli  się wykształcić. W efekcie wszędzie musi być dostępna dobra szkoła, dostęp do dóbr kultury, musi być zagwarantowane bezpieczeństwo - dobrze funkcjonujące posterunki policji, dobrze działająca i dobrze wyposażona  straż pożarna. Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że do tego konieczne jest też „równomierne, sprawiedliwe i umiejętne” dysponowanie funduszami: „w taki sposób żeby mogły z nich korzystać społeczności lokalne reprezentowane przez wybrane przez siebie lokalne władze”.

 

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska Gościem Dnia w Radio Nadzieja

sty 30, 2024
Czytaj więcej