Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
6°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Zaproszenie na wystawę rzeźby Henryka Rymiszewskiego

DATA PUBLIKACJI: 2020-01-10 15:13 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Zdjęcie

4
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Klub Wojskowy w Łomży
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

zapraszają na wystawę płaskorzeźby Henryka Rymiszewskiego.

Wernisaż odbędzie się 14 stycznia 2020 roku, o godzinie 18.00, w Galerii N w Łomży, Al. Legionów 133.
Wstęp wolny.

W programie koncert kolęd w wykonaniu wokalistów Studia Wokalnego ROK Łomża.

Henryk Rymiszewski
Urodziłem się w 1948 r. w Grzymiszewie w woj. wielkopolskim, skąd w 1972 r. wraz z żoną wyjechałem do Pisza, gdzie otrzymałem pracę i mieszkanie. Z tego też powodu od 1982 r. pracowałem i mieszkałem w Łomży.
Po szkole podstawowej naukę kontynuowałem w Łodzi gdzie zdobyłem zawód malarza budowlanego, a następnie technika budownictwa. W Białymstoku studiowałem na Politechnice Białostockiej uzyskując dyplom inż. budownictwa. W Olsztynie kontynuowałem studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego. Życie zawodowe rozpocząłem jako technik budownictwa w Koninie i Turku. W Piszu po uzyskaniu uprawnień budowlanych byłem kierownikiem budów. Po zamieszkaniu w Łomży pracowałem na stanowisku z-ca dyrektora WPBK oraz dyrektora WPEC. Od 1993 roku byłem nauczycielem w ZSTiO nr 4, kształcąc swoich następców w zawodach budowlanych do czasu przejścia na emeryturę.
Dodatkową moją pasją była i jest kultura i sztuka, która zmaterializowała się w 1992 roku. Odtąd robiłem pierwsze zapiski do szuflady i malowanie obrazów. Po latach napisałem i wykonałem książkę pt. ,,Dwa światy'”- aneks. Obecnie jestem w trakcie pisania powieści biblijnej pt. ,,Z domu matki do domu ojca”. Pomysł do wykonania płaskorzeźb przyszedł mi w Szklarskiej Porębie, skąd po przyjeździe do domu opracowałem technikę i technologię ich wykonania. Pierwsze płaskorzeźby stanowią cykl znaków zodiaku. Po nich wykonywałem inne o różnej tematyce. Jako budowlaniec do ich wykonania wykorzystuję materiały i narzędzia stosowane w robotach wykończeniowych w budownictwie oraz farby olejne artystyczne.

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Noworoczne spotkanie Związku Kurpiów

sty 10, 2025
Czytaj więcej

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów

mar 24, 2025
Czytaj więcej

Strażacy z OSP w Jedwabnem z nowym wozem

mar 31, 2025
Czytaj więcej

20 rocznica śmierci Papieża Polaka

kwi 02, 2025
Czytaj więcej