Będziemy świętować jubileusz 60 lecia. Chcemy w trakcie całego 2013 roku przypomnieć archiwalne wydarzenia jakie nasza instytucja organizowała ciągu 60 lat swojej działalności.
Zapraszamy do współtworzenia naszego kalendarza archiwalnego. Jeżeli posiadają Państwo materiały (zdjęcia, tekst, artykuły, ulotki) związane z historią działalności naszej instytucji bardzo prosimy o kontakt z ROK.
2 stycznia 1994r. odbył się II drugi wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza instytucja już jako Regionalny Ośrodek Kultury brała aktywny udział w finale. W Urzędzie Wojewódzkim wystąpiły pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT i Zespół Pieśni i Tańca Łomża. Na aukcjach wystawiono prace plastyczne artystów związanych z ROK. Zebrano 32.600.000 ówczesnych złotych.
9 stycznia 1975r. w Łomży odbyło się spotkanie młodzieży z trenerem Kazimierzem Górskim. Rok wcześniej zdobył on III miejsce na Mistrzostwach Świata w RFN a trzy lata wcześniej złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Dzięki tym sukcesom spotkanie cieszyło się dużą popularnością a Pana Kazimierza do dziś wspominamy jako „Trenera Wszechczasów”
12 stycznia 2004 odbył się koncert Janusza Laskowskiego. Znany bard zaprezentował swoje utwory przed publicznością w Urzędzie Wojewódzkim w Łomży.
14 stycznia 1980r. miała miejsce inauguracja „Klubu Dobrego Filmu” a w jego ramach odbyło się spotkanie ze znaną reżyserką Agnieszką Holland.
15 stycznia 1989r. – Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Szepietowie. Przegląd ma długą tradycje i jest organizowany do dzisiaj przez Regionalny Ośrodek Kultury.
17 – 18 stycznia 1992 odwiedziła nas Majka Jeżowska i Tadeusz Broś. Wystąpili na koncercie pt. „Zimowa Majka – Zimowa Bajka”. Występ największe zainteresowanie wzbudził oczywiście wśród najmłodszych mieszkańców Łomży.
25 styczeń 1972 r. to kabaret w wykonaniu młodzieży z Łomży. Swoje występy przygotowali oni w ramach premiery programu kabaretowego pt. „Czym wbić gwóźdź”.
28 stycznia 1988r. odwiedził nas znany aktor teatralny i filmowy - Emilian Kamiński. Podczas występu zaprezentował wybrane utwory z recitalu „Brel i inni”.
A tak wyglądał Konkurs Recytatorski i jego XVIII edycja która odbyła się w 1972r. Nie było ograniczeń wiekowych, udział brały starsze osoby a także dzieci i młodzież. Imprezę uświetnił swoją prelekcją red Wiesław Kazanecki zasłużony poeta i publicysta ziemi podlaskiej.