Znajdują się w nim dwa stanowiska z goglami HTC Vive Pro oraz około 160 gier, symulacji i animacji dla różnych grup wiekowych. Najmłodszych ucieszą różne animacje czy wyprawy w barwny świat Star Wars lub Spidermana. Tutaj można również pograć w liczne gry sportowe, umożliwiające zjazd na nartach, bronienie bramki i wiele innych form aktywności.
– Podkreślam nie tylko rozrywkowy charakter tej usługi, bo ma ona również walor edukacyjny, oświatowy i relaksacyjny – mówi Katarzyna Kuklińska. – Może również w przyszłości terapeutyczny, bo są podstawy by sądzić, że ta technologia wpływa korzystnie na osoby z autyzmem. Zgłębiamy więc dostępne aplikacje i symulacje, wiedząc już, że dzięki niektórym można lepiej się uczyć czy doświadczać, również rzeczy, które dla wielu osób są niedostępne. Na przykład nie każdy z nas zdecyduje się na realny skok na bungee, a tu można bezpiecznie i bardzo realistycznie spróbować, gdzie, co, najwyżej przewrócimy się na matę.
Salon udało się stworzyć, dzięki unijnej dotacji w wysokości 100 tysięcy złotych od Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz współpracy fundacji z innymi instytucjami, np. Powiatowym Urzędem Pracy. Salon Wirtualnej Rozrywki – VR Łomża jest wyremontowany i przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Stworzono pięć nowych miejsc pracy, w tym cztery dla osób z niepełnosprawnością i jednej długotrwale bezrobotnej.
- To nie tylko coś nowego w Łomży i stworzenie pięciu miejsc pracy, ale też pierwsza siedziba naszej fundacji – nie kryje radości Katarzyna Kuklińska, prezes Fundacji Ja i Ty. – Poza salonem będziemy tu mieli również część biurową, więc to dla nas duży krok w przód, umożliwiający jeszcze aktywniejsze funkcjonowanie.
W zależności od wybranej atrakcji zabawa kosztuje od 5 do 20 zł od osoby.
Gratulujemy ciekawej inicjatywy. Miejsce to z pewnością wpisze się w mapę popularnych atrakcji naszego miasta i powiatu.