Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
1°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd

Konferencja podsumowująca projekt "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński"

DATA PUBLIKACJI: 2019-07-01 08:44 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | powiat, projektyue,
Zdjęcie

4
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

W Parku Przemysłowym Łomża obyła się konferencja podsumowująca projekt: „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński”, realizowany w ramach Priorytetu inwestycyjnego 8.5 Przystosowanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, Działanie 2.4 Adaptacja pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Projekt realizowany jest przez Miasto Łomża w partnerstwie z Powiatem Łomżyńskim.

Celem projektu było przygotowanie 40 uczestników projektu do rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej poprzez udział w szkoleniach oraz przekazanie dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego.

- Mamy szeroki wachlarz różnych działalności gospodarczych. Dbajcie o nie Państwo i korzystajcie z możliwości, bo środków zewnętrznych jest bardzo dużo, trzeba tylko umiejętnie szukać informacji, a tą będziemy Państwu przekazywać chociażby podczas spotkań w Parku Przemysłowym – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski zwracając się do przybyłych na konferencję, aby korzystali ze wsparcia Unii Europejskiej oraz projektów rządowych, zwiększając tym samym swoją szansę na rozwój. - Życzę, abyście mogli za jakiś czas się tutaj spotkać i powiedzieć, że waszymi początkami w biznesie był projekt „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński” - zakończył prezydent Łomży.

Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego Maria Dziekońska stwierdziła, iż z częścią przedsięwzięć i działalności osób uczestniczących w projekcie spotkała się w życiu codziennym, nawet nie wiedząc początkowo, że są one prowadzone w jego ramach.  Po zauważeniu tego faktu, tym bardziej sprawiło mi wielką przyjemność, że możemy jako Powiat Łomżyński w nim uczestniczyć – powiedziała, gratulując i życząc przedsiębiorcom satysfakcji oraz dochodu z prowadzonych działalności gospodarczych.

Projekt „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński” realizowany jest w okresie 1.08.2017 r. do 30.06.2019 r. Jego łączna wartość wyniosła 1.956.312 zł, w tym dofinansowanie na kwotę 1.858.496,40 zł.

Projekt był skierowany do osób zamieszkujących na terenie miasta Łomża, powiatu grajewskiego, powiatu kolneńskiego, powiatu łomżyńskiego , zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu, w tym co najmniej 50% uczestników projektu z następujących zakładów pracy: Szkoła Drzewna w Łomży. AGROCENTRUM Kolno, Szpital Ogólny w Kolnie, NET-KOMP Kolno, MOSIR w Grajewie, Okruszek w Łomży, PPH Grot Grajewo, EKOPAK Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, PPHU Format Łomża Zakład stolarski, PHU SASS Grajewo, Firma Transportowa Martintrans Grajewo, Usługi Ziemne i Melioracyjne w Grajewie.

Konferencja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

(źródła: lomza.pl, wzasiegu.pl)

190916031417.jpg

Spotkanie autorskie prof. Jan Żaryn

wrz 26, 2022
Czytaj więcej

Warsztaty Pocztów Sztandarowych Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Łomżyńskiego 2022

paź 05, 2022
Czytaj więcej

Trwa remont w Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie

paź 14, 2022
Czytaj więcej

Izabella Grochowska nagrodzona przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej!

lis 21, 2022
Czytaj więcej