Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-1°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Konferencja podsumowująca projekt "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński"

DATA PUBLIKACJI: 2019-07-01 08:44 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
TAGI | powiat, projektyue,
Zdjęcie

4
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

W Parku Przemysłowym Łomża obyła się konferencja podsumowująca projekt: „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński”, realizowany w ramach Priorytetu inwestycyjnego 8.5 Przystosowanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, Działanie 2.4 Adaptacja pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Projekt realizowany jest przez Miasto Łomża w partnerstwie z Powiatem Łomżyńskim.

Celem projektu było przygotowanie 40 uczestników projektu do rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej poprzez udział w szkoleniach oraz przekazanie dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego.

- Mamy szeroki wachlarz różnych działalności gospodarczych. Dbajcie o nie Państwo i korzystajcie z możliwości, bo środków zewnętrznych jest bardzo dużo, trzeba tylko umiejętnie szukać informacji, a tą będziemy Państwu przekazywać chociażby podczas spotkań w Parku Przemysłowym – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski zwracając się do przybyłych na konferencję, aby korzystali ze wsparcia Unii Europejskiej oraz projektów rządowych, zwiększając tym samym swoją szansę na rozwój. - Życzę, abyście mogli za jakiś czas się tutaj spotkać i powiedzieć, że waszymi początkami w biznesie był projekt „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński” - zakończył prezydent Łomży.

Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego Maria Dziekońska stwierdziła, iż z częścią przedsięwzięć i działalności osób uczestniczących w projekcie spotkała się w życiu codziennym, nawet nie wiedząc początkowo, że są one prowadzone w jego ramach.  Po zauważeniu tego faktu, tym bardziej sprawiło mi wielką przyjemność, że możemy jako Powiat Łomżyński w nim uczestniczyć – powiedziała, gratulując i życząc przedsiębiorcom satysfakcji oraz dochodu z prowadzonych działalności gospodarczych.

Projekt „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński” realizowany jest w okresie 1.08.2017 r. do 30.06.2019 r. Jego łączna wartość wyniosła 1.956.312 zł, w tym dofinansowanie na kwotę 1.858.496,40 zł.

Projekt był skierowany do osób zamieszkujących na terenie miasta Łomża, powiatu grajewskiego, powiatu kolneńskiego, powiatu łomżyńskiego , zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu, w tym co najmniej 50% uczestników projektu z następujących zakładów pracy: Szkoła Drzewna w Łomży. AGROCENTRUM Kolno, Szpital Ogólny w Kolnie, NET-KOMP Kolno, MOSIR w Grajewie, Okruszek w Łomży, PPH Grot Grajewo, EKOPAK Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, PPHU Format Łomża Zakład stolarski, PHU SASS Grajewo, Firma Transportowa Martintrans Grajewo, Usługi Ziemne i Melioracyjne w Grajewie.

Konferencja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

(źródła: lomza.pl, wzasiegu.pl)

Energia odnawialna - rusza nowa perspektywa!

paź 06, 2023
Czytaj więcej

Kolejne 2 drogi powiatowe z bruku zostaną przebudowane na terenie gminy Jedwabne

sie 04, 2023
Czytaj więcej

Festyn kultury średniowiecznej na Św. Wawrzyńca

sie 06, 2023
Czytaj więcej

Inauguracja XXX Krajowych Dni Ziemniaka

sie 18, 2023
Czytaj więcej