Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład
Pogoda dziś:
26°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

31 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

DATA PUBLIKACJI: 2012-12-13 10:59 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W 31 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Lech Marek Szabłowski Starosta Łomżyński w imieniu Samorządu i władz Powiatu upamiętniając wszystkich ludzi dobrej woli niosących nadzieję i wolność nam wszystkim, dziękując za niezłomność, cierpienie i wytrwałość tysiącom działaczy Solidarności złożył kwiaty i zapalił znicze w miejscu pamięci narodowej.
Od lewej: Adam Sowa - Wicestarosta, Lech Szabłowski - Starosta, Kazimierz Polkowski - radny, Wiceprzewodniczący NSZZ

Od lewej: Adam Sowa - Wicestarosta, Lech Szabłowski - Starosta, Kazimierz Polkowski - radny, Wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność" Oddział w Łomży

5

,,Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu”                           

Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II uczył nas,  że nie ma solidarności bez miłości. Bo ,,Solidarność’’ to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu.  

Pamiętając o tych tragicznych wydarzeniach o tym, że  w pierwszych dniach stanu wojennego internowano około 5 tys. osób, które przetrzymywano w 49 ośrodkach odosobnienia na terenie całego kraju, o tym iż łącznie w czasie stanu wojennego liczba internowanych sięgnęła 10 tys. a w więzieniach znalazła się znaczna część krajowych i regionalnych przywódców "Solidarności", doradców, członków komisji zakładowych dużych fabryk, działaczy opozycji demokratycznej oraz intelektualistów związanych z "Solidarnością", to w imię tej trudnej, przywoływanej dziś  najnowszej historii, mówił Starosta, bądźmy wierni nauczaniu Ojca Świętego w dziele budowania bezpiecznej oraz nowoczesnej Ojczyzny.

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska Gościem Dnia w Radio Nadzieja

sty 30, 2024
Czytaj więcej