Uroczystość uświetnił patriotyczny montaż słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci z Teatrzyku Żywego Słowa Logos oraz wypuszczenie gołębi pocztowych.
Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych skierowała do uczestników obchodów Dnia Flagi takie słowa:
„Cóż Flaga oznacza dla Nas! Biało czerwone to barwy Polski, To nasza duma.
Kiedy jesteśmy poza granicami kraju flaga uosabia naszą Ojczyznę, a gdy jesteśmy u siebie – w domu jest synonimem bezpieczeństwa. Oznacza to, że żyjemy w miejscu gdzie możemy być wolni. Oznacza to, że możemy realizować nasze plany, nasze marzenia, że nie zostaną one stłumione.
W niepodległej Ojczyźnie możemy eksponować flagę w momentach ważnych tylko dla nas samych, dla naszych rodzin – gdy czujemy dumę, radość lub smutek.
Tak było w czasie Światowych Dni Młodzieży, tak jest w czasie różnych rozgrywek sportowych, tak jest w codziennym życiu.
Tysiące flag w rękach młodzieży i dorosłych, w rękach dzieci siedzących na ramionach ojców wyraża radość, poczucie narodowej dumy z bycia Polakiem.
Obecność flag w przestrzeni potwierdza, że jesteśmy wspólnotą, która przeżywa podobnie najważniejsze dla nas sprawy wokół takich wartości jak Ojczyzna, Państwo, Odpowiedzialność.
Flaga biało – czerwona to kod narodu, jego historii, tożsamości i aspiracji. To symbol Państwa i Polski.
Dlatego pamiętajmy o biało-czerwonej i świętujmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zarówno jako członkowie społeczności – rodzinnych, lokalnych a także jako członkowie najszerszej łączącej nas wspólnoty – Polski. Niech to świętowanie będzie optymistyczne i pełne dumy.
Z okazji Święta Flagi w imieniu władz Powiatu oraz własnym składam Państwu i Wszystkim mieszkańcom Ziemi Łomżyńskiej życzenia wszelkiej pomyślności oraz radości w codziennym życiu”.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej, które kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne.
Dlatego pamiętajmy o BIAŁO–CZERWONEJ.