Gośćmi honorowymi festiwalowej gali byli: Poseł Lech Antoni Kołakowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno, Wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych i Wicestarosta Lech Marek Szabłowski oraz Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki.
Jacek Szymański i jego goście zaprezentowali program obejmujący różne gatunki i style muzyczne, arie operowe i operetkowe, utwory instrumentalne oraz przeboje musicalowe, piosenki żydowskie oraz przeboje Kabaretu Starszych Panów. Koncert prowadził Sławomir Siezieniewski – znany widzom Telewizji Polskiej dziennikarz i prezenter, który przybliżył publiczności historię wykonywanych dzieł, sylwetki ich twórców oraz przedstawiał wykonawców.
Wystąpiła prawdziwa plejada artystów: zarówno tych z dorobkiem twórczym, z wielkich scen kraju i Europy, jak również zdolnych młodych wykonawców zdobywających uznanie; śpiewaczek i śpiewaków, instrumentalistek i instrumentalistów.
Jako że w tym roku przypada 30-lecie pracy artystycznej Jacka Szymańskiego oraz Dariusza Wójcika. Podczas wielkiej Gali w Pałacu nie mogło zabraknąć gratulacji oraz życzeń dla Jubilatów. Te, skierowali Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych, Poseł Lech Antoni Kołakowski, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki oraz Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie Anna Archacka. Wcześniej, w ramach Festiwalu, 10 lipca br., miał miejsce koncert „Śmiech, miłość i płacz...”, który odbył się z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej Dariusza Wójcika, związanego z Muzycznymi Dniami od początku ich zaistnienia w Drozdowie.
Jak podsumować tegoroczny Festiwal? To kalejdoskop muzycznych form. Patrząc na program widzimy bogactwo atrakcji: koncerty operowe i operetkowe, artystyczne oprawy Mszy Świętych, adaptację opery psychologii Nikołaja Rimskiego-Korsakowa „Mozart i Salieri”, w Roku Jana Pawła II - koncert „Monstrancja za cukierki” będący muzycznym hołdem dla Wielkiego Polaka, koncerty organowe, koncerty muzyki żydowskiej oraz koncerty pieśni patriotycznych. Festiwal w liczbach to: 22 koncerty, przez 15 dni, w 12 miejscowościach, z udziałem kilkudziesięciu artystów z Polski i różnych państw świata. Wszystko to daje nam obraz imprezy na wysokim poziomie, z bogactwem form muzycznych i wybitnymi wykonawcami, przyciągającą widzów gratkę dla melomanów i wyjątkową okazję do pokochania muzyki klasycznej przez nowych odbiorców. 15 Festiwalowych dni zakończył wielki finał w Drozdowie. Zamykając Festiwal Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych określiła Festiwal „nadnarwiańską perełką”.
Na kolejną, XXIII edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża zapraszamy za rok.