Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład
Pogoda dziś:
6°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

DATA PUBLIKACJI: 2012-05-31 07:44 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W dniu 30 maja 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży pod przewodnictwem Starosty Łomżyńskiego Lecha Marka Szabłowskiego odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku z udziałem Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinsp. Roberta Góreckiego oraz Wójtów i Burmistrzów powiatu łomżyńskiego.
Zdjęcie

2

 

Tematami posiedzenia było omówienie stanu bezpieczeństwa w powiecie łomżyńskim w związku z EURO 2012, działań podejmowanych na rzecz przeciwdziałania demoralizacji dzieci i młodzieży szkolnej oraz bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzież na terenie powiatu łomżyńskiego.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinsp. Robert Górecki przedstawił analizę stanu bezpieczeństwa powiatu łomżyńskiego, z której wynika jednoznacznie, że łomżyńska policja w ciągu czterech miesięcy bieżącego roku odnotowuje znaczący spadek przestępczości, zważywszy na fakt skurczenia się stanu osobowego garnizonu łomżyńskiej policji zasługuje to na wyrazy szczególnego uznania.

Zdaniem podinsp. Roberta Góreckiego, fakt rozgrywania w naszym kraju turnieju piłki nożnej EURO 2012 nie będzie miało znaczącego wpływu na stan bezpieczeństwa powiatu łomżyńskiego.

Zastępca Komendanta łomżyńskiej policji zapewnił Komisję, że poprzez służbę patrolową zapewnione będzie bezpieczeństwo obywateli w takim samym stopniu w czasie trwania rozgrywek jak i w tej chwili.

 

W temacie podejmowanych działań na rzecz przeciwdziałania demoralizacji dzieci i młodzieży szkolnej Komisja zgodnie podzieliła pogląd Pani Ewy Jadwigi Wojtczak, Pedagoga Szkolnego z Zespołu Szkół w Marianowie, że najważniejszym elementem wpływającym na ograniczenie skutków demoralizacji jest ciągła i wytrwała praca pedagoga szkolnego nie tylko z samym uczniem ale w znacznym stopniu też i z jego rodzicami.

Zapewniając bezpieczny wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzież na terenie powiatu łomżyńskiego Wójtowie i Burmistrzowie powiatu łomżyńskiego poinformowali Komisję, że w czasie trwania wakacji gminy, wzorem lat ubiegłych, będą organizowały zajęcia świetlicowe i festyny nie tylko dla najmłodszych, ale również i dla ich rodziców. Natomiast łomżyńska policja będzie realizowała coroczne programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz przeprowadzała będzie kontrole miejsc gromadzenia nie dzieci i młodzieży, miejsca ich zorganizowanego wypoczynku, ujawniać i kontrolować będzie również tzw. dzikie kąpieliska.

Na zakończenie posiedzenia Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski wyraził szczególną troskę o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji oraz nadzieję, że rozgrywki EURO 2012 istotnie nie wpłyną na stan bezpieczeństwa powiatu łomżyńskiego a Policja wywiąże się ze swych zadań w wzorowy sposób.

Spotkanie Świąteczne w Powiecie Łomżyńskim

gru 20, 2023
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Przeprowadzenie konserwacji i restauracji nagrobka na cmentarzu parafialnym w Śniadowie”

sty 29, 2024
Czytaj więcej

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska Gościem Dnia w Radio Nadzieja

sty 30, 2024
Czytaj więcej