Motyl

Powiat Łomżyński

Uroczystości poświęcenia cmentarza na leśnej polanie w Jeziorku

foto
„Polskie cmentarze - święte miejsca - polskie ołtarze narodowej sprawy cześć wam i pokój, wieczne spoczywanie tym, o których historia z dumą mówi Człowiek Prawy”
więcej

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej ppor. Stanisławowi Marchewce ps. "Ryba"

foto
4 marca 2007 roku odbyły się uroczystości przy Szkole Podstawowej w Jeziorku gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą ppor. Stanisławowi Marchewce ps. "Ryba". Przy kamieniu upamiętniającym odbył się apel poległych, a na jego część oddano trzykrotną salwę honorową.
więcej

Sesja naukowa pt. "Działalność podporucznika "Ryby" na tle powojennej polityki władz komunistycznych"

foto
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży w dniu 3 marca br. odbyły się uroczystości upamiętniające 50 rocznicę śmierci ppor. Stanisława Marchewki ps. „Ryba”. Sesja naukowa pt. Działalność podporucznika "Ryby" na tle powojennej polityki władz komunistycznych zorganizowana przez Instytut Pamięci Naukowej zgromadziła ok. 100 uczestników.
więcej

"Zasłuchać się w grobów ciszę..." - uroczystości ku czci Polaków – mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej, zamordowanych w Lesie Jeziorkowskim

foto
Żyjemy w dobie „ cywilizacji śmierci”, postępującego kryzysu autorytetów, upadku uświęconych wielowiekową tradycją polskich obyczajów. Nasza narodowa tożsamość chwieje się w posadach, pojęcie patriotyzmu już dosyć mocno się obecnie zdewaluowało...
więcej

« · 1 · »

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.