Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
22°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

14 lutego - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

DATA PUBLIKACJI: 2025-02-14 10:47 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
pierwsze obchody nowego Święta Państwowego
Zdjęcie

17
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Z tej okazji, oddano cześć służącym ku chwale Ojczyzny. W tym dniu odbyły się lokalne uroczystości, które miały miejsce przed Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży, gdzie znajdują się pomniki Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej.
 
Kwiaty i znicze przed miejscami pamięci złożyli m.in. Starosta Łomżyński Lech Szabłowski, Senator Marek Adam Komorowski oraz przedstawiciele władz Miasto Łomża.
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 9 stycznia 2025 r.
To nowe Święto Państwowe ma na celu uhonorowanie członków największej i świetnie zorganizowanej konspiracyjnej armii działającej w podbitej przez Niemcy i ZSRR Europie. Po zakończeniu II wojny światowej, patriotyczna postawa i dokonania żołnierzy AK nie spotkały się z uznaniem władz komunistycznych, lecz z licznymi represjami i prześladowaniem.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów

mar 24, 2025
Czytaj więcej

Strażacy z OSP w Jedwabnem z nowym wozem

mar 31, 2025
Czytaj więcej

20 rocznica śmierci Papieża Polaka

kwi 02, 2025
Czytaj więcej

Puchar Tymbarku - etap gminny i powiatowy

mar 31, 2025
Czytaj więcej