Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
22°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Reprezentanci Powiatu Łomżyńskiego odznaczeni przez Związek Sybiraków

DATA PUBLIKACJI: 2024-09-17 14:09 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
"Pro Patria" dla Starosty Łomżyńskiego
Zdjęcie

6
Zdjęcie Zdjęcie

(17.09.2024) Podczas obchodów Dnia Sybiraka, łomżyński oddział ZS uhonorował osoby, które swoimi działaniami przykładają się do kultywowania pamięci o ofiarach sowieckich deportacji na Sybir.

Starosta Łomżyński Lech Szabłowski miał zaszczyt zostać odznaczonym medalem Pro Patria - przyznawanym za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Wyróżnienie otrzymała także Wicestarosta Łomżyński Anna Gawrych, której wręczono Odznakę Honorową Sybiraka.

Wydarzenie to podkreśla jak istotną częścią historii i tożsamości powiatu łomżyńskiego jest pamięć o wywózkach na nieludzką ziemię.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów

mar 24, 2025
Czytaj więcej

Strażacy z OSP w Jedwabnem z nowym wozem

mar 31, 2025
Czytaj więcej

20 rocznica śmierci Papieża Polaka

kwi 02, 2025
Czytaj więcej

Puchar Tymbarku - etap gminny i powiatowy

mar 31, 2025
Czytaj więcej