Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-1°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Wizyta delegacji Powiatu Dingolfing-Landau

DATA PUBLIKACJI: 2012-02-13 10:54 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
Zdjęcie

22
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 

W dniach 16-20 czerwca 2010 roku na terenie Powiatu Łomżyńskiego przebywała oficjalna delegacja Powiatu Dingolfing-Landau z Bawarii na czele ze Starostą – Heinrichem Trappem.

Program pobytu delegacji niemieckiej był bardzo zróżnicowany i rozpoczął się od pobytu w Białymstoku i zwiedzania nowobudowanej Filharmonii i Opery. Na zaproszenie Marszałka Województwa goście przebywali również w Augustowie gdzie zwiedzili jeden z największych zakładów produkujących jachty oraz płynęli rejsem po Pojezierzu Augustowskim.

Podczas pobytu w Łomży goście zwiedzili Muzeum Forteczne w Piątnicy gdzie w wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie zgromadzono eksponaty związane z historią militarną regionu – najstarsze z okresu wojen szwedzkich. Na miejscowej strzelnicy uczestnicy mogli wypróbować swoje umiejętności strzeleckie. Delegacja zwiedziła także wystawę dzikich zwierząt z prywatnej kolekcji w Kownatach.

Uroki ziemi łomżyńskiej członkowie delegacji mogli podziwiać zwiedzając otulinę Biebrzańskiego Parku Narodowego a także Europejską Wioskę Bocianów w Pentowie oraz zamek i zabytki Tykocina.