Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
-1°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JesteśmyzUkrainą

Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży

DATA PUBLIKACJI: 2022-09-23 09:51 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Łomżyńska szkoła kształcąca plastyków wypracowała przez trzy dekady silną markę!
23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu budynek szkoły

23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu budynek szkoły

11
23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu Dyrektor Szkoły Małgorzata Wagner przemawia do zgromadzonych 23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu od prawej: założyciel i pierwszy Dyrektor Liceum Janusz Czarny oraz wieloletni Wicedyrektor Antoni Mieczkowski 23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu uczennica Liceum Plastycznego prowadząca Galę 23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu występ artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Plastycznego 23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu występ artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Plastycznego   23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu występ artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Plastycznego  23.09.2022 r.; Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży; na zdjęciu występ artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Plastycznego

23 września 2022 r. spotkali się nauczyciele, rodzice, absolwenci, uczniowie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek i instytucji, zaproszeni goście, a także obecni i byli Dyrektorzy szkoły, aby wspólnie uczcić 30-lat istnienia placówki.

Jubileuszowe obchody rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Szkoły w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży. Następnie, już w budynku Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży, kontynuowano bogaty program przygotowany specjalnie na tą okazję. Goście zostali powitani niezwykle wymowną i wzruszającą częścią artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły. Sugestywny obraz był przeplatany muzyką i wspomnieniami osób, które tworzyły placówkę. 

Dyrektor Szkoły Małgorzata Wagner po powitaniu gości przywołała swoje wspomnienia związane z pracą w Liceum Plastycznym, którą rozpoczęła w 2002 r. Dotychczas szkołę opuściło już 715 uzdolnionych i wybitnych absolwentów. Podziękowała także inicjatorowi powstania Liceum, a zarazem jego pierwszemu Dyrektorowi artyście rzeźbiarzowi Januszowi Czarnemu, jego następczyni Lidii Radziwanowicz i wieloletniemu Wicedyrektorowi Antoniemu Mieczkowskiemu. Wspominano także emerytowanych nauczycieli związanych ze Szkołą, ale także tych, którzy już odeszli: Krystynę Wiśniewską-Czarny, Henryka Osickiego i Edmunda Soliwodę oraz prof. Simonę Kossak, wnuczkę patrona szkoły Wojciecha Kossaka i wielką orędowniczkę nadania szkole jego imienia.

Jubileusz Szkoły był także okazją do wręczenia nagród Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, prowadzącego nadzór pedagogiczny nad publicznymi i niepublicznymi szkołami i placówkami artystycznymi oraz Dyrektor Państwowego Liceum Plastycznego w Łomży. 

List Wicestarosty Łomżyńskiego Marii Dziekońskiej odczytała Naczelnik Wydziału Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Promocji Edyta Zawojska. Przekazała również na ręce Dyrektor Małgorzaty Wagner okolicznościowy prezent.

Głos zabrali m.in. byli Dyrektorzy placówki Janusz Czarny i Lidia Radziwanowicz, Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie dr Zdzisław Bujanowski, Dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży Bogumiła Olbryś, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski, przedstawicielka Nadleśnictwa Białowieża, przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół i placówek artystycznych z regionu.

Na koniec otwarzono szkolny „Zakątek Kossaków” projektu Teresy i Przemysława Adamowskich, wypełniony pamiątkami po rodzinie Kossaków, przekazanych Szkole przez prof. Simonę Kossak, które w ubiegłym roku zostały wpisane do rejestru zabytków województwa podlaskiego. Finałem Jubileuszu było otwarcie wystawy prac uczniów w Muzeum Północno-Mazowieckim.

190916031417.jpg

Gala Finałowa Konkursu AgroLiga 2022 - etap wojewódzki III Edycja

sie 25, 2022
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie prof. Jan Żaryn

wrz 26, 2022
Czytaj więcej

Konferencja pt. „Stwarzamy nadzieję poprzez działanie – Możesz być światłem”

wrz 05, 2022
Czytaj więcej

Nadanie stopnia awansu zawodowego w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Łomży

sie 16, 2022
Czytaj więcej