Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-5°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Wizyta delegacji Powiatu Daugavpils na terenie Powiatu Łomżyńskiego w dniach 10-12 listopada 2011 r.

DATA PUBLIKACJI: 2012-02-10 13:03 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W dniach 10-12 listopada 2011 roku na terenie Powiatu Łomżyńskiego przebywała oficjalna delegacja partnerskiego Powiatu Daugavpils z Łotwy. Pobyt 22-osobowej delegacji związany był z uroczystościami 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Delegacji przewodniczyli: Janina Jalińska – Przewodnicząca Rady Powiatu, Arvids Kucins – Z-ca Przewodniczącej Rady Powiatu oraz Wanda Kezika – Dyrektor ds. Wykonawczych Powiatu Daugavpils.
Zdjęcie

15
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 

W dniu 11 listopada delegacja uczestniczyła m.in. w uroczystej odprawie pocztów sztandarowych i apelu poległych przed tablicą pamiątkową ku czci Leona Kaliwody oraz uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny koncelebrowanej przez JE Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego.


W drugiej części uroczystości goście przebywali w Drozdowie, gdzie pod tablicą poświęconą pamięci Romana Dmowskiego złożyli wiązankę kwiatów. Uroczystości uświetnił koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu artystów Akademii Muzycznej w Warszawie.

Pobyt w Drozdowie był okazją do zwiedzenia Muzeum Przyrody, m.in. wystawy „Drogi do Niepodległej”, wystawy akwarystycznej oraz ścieżki edukacyjnej „Ostoja Drozdowska”.

Starosta Łomżyński - Lech Szabłowski z okazji Święta Niepodległości otrzymał od delegacji łotewskiej okolicznościowy tort z herbami i mapkami obu partnerskich powiatów.

Oprócz części patriotycznej program pobytu obejmował także część gospodarczą wizyty. Goście przebywali w Śniadowie zwiedzając 2 największe zakłady w tej miejscowości. Na początek delegacja przebywała w Firmie „Agrorolnik”, której właścicielem jest Przewodniczący rady Powiatu Łomżyńskiego – Jarosław Kulesza. Firma zajmuje się kompleksową obsługą rolnictwa m.in. dostawą maszyn i urządzeń rolniczych.
Goście zwiedzili także Przedsiębiorstwo „PREFBET”, które jest producentem betonu komórkowego i zajmuje się kompleksową obsługą budownictwa.