Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE Polski Ład Polski Ład logo e-usługi e-usługi
Pogoda dziś:
19°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube

Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną

DATA PUBLIKACJI: 2022-03-06 12:16 | OPUBLIKOWAŁ: Maria Dziekońska
TAGI | powiat,
Transport Powiatu Łomżyńskiego szczęśliwie przekroczył granicę
5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; granica polsko-ukraińska

5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; granica polsko-ukraińska

13
5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; przygotowana do transportu pomoc humanitarna 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; kaszki dla dzieci 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; przygotowana do transportu pomoc humanitarna 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; konserwy 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; kolejka pojazdów z pomocą humanitarną oczekuje przed granicą polsko-ukraińską 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; zapakowany pojazd Caritas Diecezji Greckokatolickiej w Drohobyczu na terminalu granicznym

Ukraina odważnie zmaga się kolejny dzień z okrutną inwazją rosyjską. Ogrom zniszczeń i potrzeb jest wprost niewyobrażalny. Nie jest to dla nas obojętne. W ubiegłym tygodniu postanowiliśmy wspólnie jako pracownicy Starostwa Powiatowego w Łomży i większości powiatowych jednostek organizacyjnych oraz radni Rady Powiatu Łomżyńskiego o tym, że złożymy się na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Włączyli się w to również współpracujący z Powiatowym Ośrodkiem Geodezji - Geodeci Ziemi Łomżyńskiej, a także pojedyncze osoby - nasi znajomi i przyjaciele.


Większość pieniędzy została zebrana już we wtorek. Wiedząc, czym dysponujemy - rozpoczęliśmy zakupy. Okazało się jednak, że nie jest to takie proste - zestawy ratownictwa medycznego w torbach PSP R1 - czas realizacji zamówienia - od 14 dni wzwyż; agregaty prądotwórcze - po ostatnich wichurach - poza zasięgiem; śpiwory i karimaty w kolorach ziemi (o takie zostaliśmy poproszeni) - braki w hurtowniach, konserwy - ceny rosły w górę z godziny na godzinę. Zaangażowani był każdy, prócz pieniędzy i rzeczy, w ciągu trzech dni wszystko stanęło w holu Starostwa Powiatowego w Łomży. Kierowca wiozący karimaty z południa Polski - dojechał w nocy z piątku na sobotę i gdy w sobotę rano przyszliśmy spakować transport zastaliśmy go śpiącego na naszym parkingu. Każdy karton został opisany po polsku, ukraińsku i angielsku. Dorzuciliśmy też kartki, na których spisaliśmy słowa wsparcia, żeby ci, którzy będą otwierać paczki - wiedzieli, że pochodzą one prosto z naszych serc.


Łącznie zebraliśmy 40 tysięcy złotych w gotówce. Pieniądze te umożliwiły zakup 3 agregatów prądotwórczych, 800 konserw, 100 śpiworów, 100 karimat, 100 opakowań Ibum Forte dla dzieci, kilkudziesięciu opakowań Ibuprofenu Forte dla dorosłych, środków higieny, kaszek dla dzieci, powerbanków, a od radnych Rady Powiatu Łomżyńskiego, którzy wzięli udział w zbiórce - kompletnie wyposażonych toreb ratowniczych PSP R1 z aluminiowymi butlami tlenowymi i zestawami do tracheotomii wielokrotnego użytku.

Szacujemy, że zbiórka rzeczowa przekroczyła 30 tysięcy złotych, m.in. za sprawą Centrum Medycznego CEMED w Łomży, które dostarczyło różnego rodzaju wyroby medyczne - od staz, nożyczek chirurgicznych, opatrunków, po środki przeciwbólowe i kroplówki.


Podziękowania kierujemy do Komendanta Miejskiego PSP w Łomży za udzielone wsparcie, jak również do właścicieli i pracowników firm: BTS Hurtowania Elektryczna, Centrum Dystrybucji Sprzętu Przeciwpożarowego MAT-POŻ w Łomży i Apteki ABC - za wydatną pomoc w realizacji naszych zakupów - byśmy je mogli otrzymać w bardzo krótkim czasie i w bardzo dobrych cenach. Dzięki temu na Ukrainę pojechało kilka kartonów więcej.


Wszystko zabrał transport METAL-TECHNIK s.c. z Gałkówki, wspierany przez pracowników Starostwa. W nocy z soboty na niedzielę po odprawie na polsko-ukraińskiej granicy w Medyce cała pomoc została przeładowana do pojazdu Caritas Diecezji Greckokatolickiej w Drohobyczu (Ukraina), która ma dostarczyć przekazane wsparcie na front wojny - do Kijowa.

RAZEM WSPIERAMY UKRAINĘ!

 

 

Nowy Komendant Miejski Policji w Łomży

lut 15, 2024
Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Śniadowo

lut 18, 2024
Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe na realizację zadania pn. „Kompleksowa restauracja ołtarza bocznego pw. św. Jakuba w kościele w Drozdowie - etap I”

lut 09, 2024
Czytaj więcej

Wręczenie Zaświadczeń o wyborze do Rady Powiatu Łomżyńskiego

kwi 18, 2024
Czytaj więcej