Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-1°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną

DATA PUBLIKACJI: 2022-03-06 12:16 | OPUBLIKOWAŁ: Maria Dziekońska
TAGI | powiat,
Transport Powiatu Łomżyńskiego szczęśliwie przekroczył granicę
5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; granica polsko-ukraińska

5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; granica polsko-ukraińska

13
5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; przygotowana do transportu pomoc humanitarna 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; kaszki dla dzieci 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; przygotowana do transportu pomoc humanitarna 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; konserwy 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; kolejka pojazdów z pomocą humanitarną oczekuje przed granicą polsko-ukraińską 5.03.2022 r. Nasza pomoc dla Ukrainy ogarniętej wojną; zapakowany pojazd Caritas Diecezji Greckokatolickiej w Drohobyczu na terminalu granicznym

Ukraina odważnie zmaga się kolejny dzień z okrutną inwazją rosyjską. Ogrom zniszczeń i potrzeb jest wprost niewyobrażalny. Nie jest to dla nas obojętne. W ubiegłym tygodniu postanowiliśmy wspólnie jako pracownicy Starostwa Powiatowego w Łomży i większości powiatowych jednostek organizacyjnych oraz radni Rady Powiatu Łomżyńskiego o tym, że złożymy się na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Włączyli się w to również współpracujący z Powiatowym Ośrodkiem Geodezji - Geodeci Ziemi Łomżyńskiej, a także pojedyncze osoby - nasi znajomi i przyjaciele.


Większość pieniędzy została zebrana już we wtorek. Wiedząc, czym dysponujemy - rozpoczęliśmy zakupy. Okazało się jednak, że nie jest to takie proste - zestawy ratownictwa medycznego w torbach PSP R1 - czas realizacji zamówienia - od 14 dni wzwyż; agregaty prądotwórcze - po ostatnich wichurach - poza zasięgiem; śpiwory i karimaty w kolorach ziemi (o takie zostaliśmy poproszeni) - braki w hurtowniach, konserwy - ceny rosły w górę z godziny na godzinę. Zaangażowani był każdy, prócz pieniędzy i rzeczy, w ciągu trzech dni wszystko stanęło w holu Starostwa Powiatowego w Łomży. Kierowca wiozący karimaty z południa Polski - dojechał w nocy z piątku na sobotę i gdy w sobotę rano przyszliśmy spakować transport zastaliśmy go śpiącego na naszym parkingu. Każdy karton został opisany po polsku, ukraińsku i angielsku. Dorzuciliśmy też kartki, na których spisaliśmy słowa wsparcia, żeby ci, którzy będą otwierać paczki - wiedzieli, że pochodzą one prosto z naszych serc.


Łącznie zebraliśmy 40 tysięcy złotych w gotówce. Pieniądze te umożliwiły zakup 3 agregatów prądotwórczych, 800 konserw, 100 śpiworów, 100 karimat, 100 opakowań Ibum Forte dla dzieci, kilkudziesięciu opakowań Ibuprofenu Forte dla dorosłych, środków higieny, kaszek dla dzieci, powerbanków, a od radnych Rady Powiatu Łomżyńskiego, którzy wzięli udział w zbiórce - kompletnie wyposażonych toreb ratowniczych PSP R1 z aluminiowymi butlami tlenowymi i zestawami do tracheotomii wielokrotnego użytku.

Szacujemy, że zbiórka rzeczowa przekroczyła 30 tysięcy złotych, m.in. za sprawą Centrum Medycznego CEMED w Łomży, które dostarczyło różnego rodzaju wyroby medyczne - od staz, nożyczek chirurgicznych, opatrunków, po środki przeciwbólowe i kroplówki.


Podziękowania kierujemy do Komendanta Miejskiego PSP w Łomży za udzielone wsparcie, jak również do właścicieli i pracowników firm: BTS Hurtowania Elektryczna, Centrum Dystrybucji Sprzętu Przeciwpożarowego MAT-POŻ w Łomży i Apteki ABC - za wydatną pomoc w realizacji naszych zakupów - byśmy je mogli otrzymać w bardzo krótkim czasie i w bardzo dobrych cenach. Dzięki temu na Ukrainę pojechało kilka kartonów więcej.


Wszystko zabrał transport METAL-TECHNIK s.c. z Gałkówki, wspierany przez pracowników Starostwa. W nocy z soboty na niedzielę po odprawie na polsko-ukraińskiej granicy w Medyce cała pomoc została przeładowana do pojazdu Caritas Diecezji Greckokatolickiej w Drohobyczu (Ukraina), która ma dostarczyć przekazane wsparcie na front wojny - do Kijowa.

RAZEM WSPIERAMY UKRAINĘ!

 

 

Energia odnawialna - rusza nowa perspektywa!

paź 06, 2023
Czytaj więcej

Kolejne 2 drogi powiatowe z bruku zostaną przebudowane na terenie gminy Jedwabne

sie 04, 2023
Czytaj więcej

Festyn kultury średniowiecznej na Św. Wawrzyńca

sie 06, 2023
Czytaj więcej

Inauguracja XXX Krajowych Dni Ziemniaka

sie 18, 2023
Czytaj więcej