Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-2°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd
Slajd

Premiera filmu „ŁOMŻYŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY DOLINY NARWI. CZTERY PORY ROKU”

DATA PUBLIKACJI: 2020-02-12 08:47 | OPUBLIKOWAŁ: Maria Dziekońska
Premierowy pokaz jubileuszowego filmu stworzonego w roku, kiedy ŁPKDN obchodzi 25 lecie swojego istnienia, odbył się w piątek 7 lutego 2020 r. w Centrum Kultury Szkół Katolickich w Łomży.
Zdjęcie

1

Dyrektor ŁPKDN Mariusz Sachmaciński przy współudziale twórców Zdzisława Folgi (autora scenariusza, zdjęć, dźwięku, efektów synchronicznych i montażu), Waldemara Krasowskiego (autora komentarza) i Doroty Sokołowskiej (lektora) opowiedział o kulisach powstawania tego wyjątkowego filmu trwającego 38 minut. Pomysł na film zrodził się w Stowarzyszeniu Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, wspierającym działalność Parku, natomiast finansowanie w głównej mierze pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, za co Dyrektor podziękował Wicemarszałkowi  Województwa Podlaskiego Markowi Olbrysiowi.

Nie trzeba pokonywać oceanów, wyjeżdżać na inny kontynent, żeby zobaczyć niezwykły świat. Świat, którego rytm wyznaczają pory roku, a bohaterami są rośliny i zwierzęta. W dodatku - jest dosłownie za rogiem. Przez rok pasjonaci i przyrodnicy z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi podglądali życie nad tą jedną z ostatnich dzikich rzek w Europie.” – tak premierę filmu podsumowała TVP3 Białystok. Należy stwierdzić, że podobne odczucia towarzyszyły wielu osobom.

Starosta Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Maria Dziekońska po obejrzeniu filmu, złożyli podziękowania na ręce Dyrektora Mariusza Sachmacińskiego oraz twórców za mistrzowskie ujęcia przyrody naszego terenu, chwilami zapierające dech obrazy miejsc, w których żyjemy, a których na co dzień nie tyle nie doceniamy, co nawet nie zauważamy. Starostowie wyrazili chęć propagowania filmu, również w wersji anglojęzycznej, aby dużo szersze audytorium mogło zobaczyć i poznać walory ziem, na których żyjemy.

Przypomnijmy, że Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi posiadający siedzibę w Drozdowie został utworzony 10 grudnia 1994 r. na mocy rozporządzenia Nr 4/94 Wojewody Łomżyńskiego (Dz. Urz. Woj. Łomż. z 1994 r. Nr 11, poz. 99). Położony jest prawie w całości w Powiecie Łomżyńskim na terenie gmin: Łomża (4 102,45 ha), Piątnica (2 888,40 ha) i Wizna (353,81 ha) oraz miasta Łomża (23,56 ha).

Gratulujemy wszystkim osobom i instytucjom, które brały udział w tworzeniu „CZTERECH PÓR ROKU” lub przyczyniły się do ich powstania. Dziękujemy za podzielenie się z nami tą formą widzenia i odbioru piękna.

190916031417.jpg

Flaga z misji z Iraku w Powiecie Łomżyńskim

sty 31, 2023
Czytaj więcej

Powiększymy salon Dolnego Dworu w Drozdowie

mar 01, 2023
Czytaj więcej

Podzieliliśmy się opłatkiem z przyjaciółmi, współpracownikami, ludźmi dobrej woli

gru 20, 2022
Czytaj więcej

Izabella Grochowska nagrodzona przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej!

lis 21, 2022
Czytaj więcej