Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Rocznica Powiatu Łomżyńskiego
Natura Flaga Unii Europejskiej Projekty UE
Pogoda dziś:
-1°C
Biuletyn Informacji Publicznej BIP Kontrast Youtube
Slajd

#JestesmyzUkraina

Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Premiera filmu „ŁOMŻYŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY DOLINY NARWI. CZTERY PORY ROKU”

DATA PUBLIKACJI: 2020-02-12 08:47 | OPUBLIKOWAŁ: Maria Dziekońska
Premierowy pokaz jubileuszowego filmu stworzonego w roku, kiedy ŁPKDN obchodzi 25 lecie swojego istnienia, odbył się w piątek 7 lutego 2020 r. w Centrum Kultury Szkół Katolickich w Łomży.
Zdjęcie

1

Dyrektor ŁPKDN Mariusz Sachmaciński przy współudziale twórców Zdzisława Folgi (autora scenariusza, zdjęć, dźwięku, efektów synchronicznych i montażu), Waldemara Krasowskiego (autora komentarza) i Doroty Sokołowskiej (lektora) opowiedział o kulisach powstawania tego wyjątkowego filmu trwającego 38 minut. Pomysł na film zrodził się w Stowarzyszeniu Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, wspierającym działalność Parku, natomiast finansowanie w głównej mierze pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, za co Dyrektor podziękował Wicemarszałkowi  Województwa Podlaskiego Markowi Olbrysiowi.

Nie trzeba pokonywać oceanów, wyjeżdżać na inny kontynent, żeby zobaczyć niezwykły świat. Świat, którego rytm wyznaczają pory roku, a bohaterami są rośliny i zwierzęta. W dodatku - jest dosłownie za rogiem. Przez rok pasjonaci i przyrodnicy z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi podglądali życie nad tą jedną z ostatnich dzikich rzek w Europie.” – tak premierę filmu podsumowała TVP3 Białystok. Należy stwierdzić, że podobne odczucia towarzyszyły wielu osobom.

Starosta Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Maria Dziekońska po obejrzeniu filmu, złożyli podziękowania na ręce Dyrektora Mariusza Sachmacińskiego oraz twórców za mistrzowskie ujęcia przyrody naszego terenu, chwilami zapierające dech obrazy miejsc, w których żyjemy, a których na co dzień nie tyle nie doceniamy, co nawet nie zauważamy. Starostowie wyrazili chęć propagowania filmu, również w wersji anglojęzycznej, aby dużo szersze audytorium mogło zobaczyć i poznać walory ziem, na których żyjemy.

Przypomnijmy, że Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi posiadający siedzibę w Drozdowie został utworzony 10 grudnia 1994 r. na mocy rozporządzenia Nr 4/94 Wojewody Łomżyńskiego (Dz. Urz. Woj. Łomż. z 1994 r. Nr 11, poz. 99). Położony jest prawie w całości w Powiecie Łomżyńskim na terenie gmin: Łomża (4 102,45 ha), Piątnica (2 888,40 ha) i Wizna (353,81 ha) oraz miasta Łomża (23,56 ha).

Gratulujemy wszystkim osobom i instytucjom, które brały udział w tworzeniu „CZTERECH PÓR ROKU” lub przyczyniły się do ich powstania. Dziękujemy za podzielenie się z nami tą formą widzenia i odbioru piękna.

Energia odnawialna - rusza nowa perspektywa!

paź 06, 2023
Czytaj więcej

Kolejne 2 drogi powiatowe z bruku zostaną przebudowane na terenie gminy Jedwabne

sie 04, 2023
Czytaj więcej

Festyn kultury średniowiecznej na Św. Wawrzyńca

sie 06, 2023
Czytaj więcej

Inauguracja XXX Krajowych Dni Ziemniaka

sie 18, 2023
Czytaj więcej